Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Radiolokacinių stočių operatorių kursai KTU

2012-11-29
image

Lapkričio 12-23 dienomis Kauno technologijos universiteto Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Signalų apdorojimo katedroje organizuotuose Radiolokacinių stočių operatorių kursuose 13 Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos karių ir 2 Karinių jūrų pajėgų kariai mokėsi radiolokacijos pagrindų.

 

Kursų metu kariai buvo supažindinti su radiolokacijos principais (taikinių aptikimo principais, radiolokacinių stočių aptikimo nuotoliais ir kt.), radiolokacinių stočių sudedamosiomis dalimis (antenomis, siųstuvais, imtuvais, jų parametrais ir charakteristikomis), antrinės radiolokacijos principais, dirbančiais skirtingais režimais antriniais radiolokatoriais. Kursų metu kariai ne tik klausėsi teorinės medžiagos, bet ir atliko laboratorinius darbus.

 

Kursuose dalyvavo OESKV kariai, tarnaujantys radiolokacinėse postuose ir Techninės priežiūros eskadrilėje, turi aukštą techninių žinių lygį. Nepaisant to, kad didžioji dauguma OESKV techninio personalo turi aukštąjį radioelektronikos krypties universitetinį išsilavinimą, kasdieninėje tarnyboje kariams, ypač neseniai pradėjusiems tarnybą, kartais trūksta teorinių žinių apie specifinę radiolokacinę įrangą. Kursuose dalyvavusių OESKV karių nuomone teorinės paskaitos ir laboratoriniai darbai buvo jiems labai naudingi, suteikė naujų žinių ir įgūdžių, kuriuos kariai galės pritaikyti tarnyboje eksploatuojant šią įrangą.

 

Lapkričio 23 d. kursus baigusiems kariams Kauno technologijos universiteto Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Signalų apdorojimo katedros vedėjas prof. dr. Vytautas Dumbrava įteikė Radiolokacinių stočių operatorių kursų baigimo pažymėjimus. Kursų baigimo ceremonijoje dalyvavę Signalų apdorojimo katedros darbuotojai gyrė karių geras pradines žinias, motyvaciją, pasiektus rezultatus.

 

Techninės priežiūros eskadrilės vadas mjr. Gintaras Gaigalas, vadovaujantis OESKV padaliniui atsakingam už sklandų radiotechninės įrangos veikimą, džiaugėsi gerais karių įvertinimais ir išreiškė viltį, kad OESKV ateityje tęs bendradarbiavimą su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis rengiant radiolokacinių stočių operatorius.


 

Nuotraukos ir tekstas kpt. J. Suvorovos-Dadurkienės

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media