Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šv. Barboros šventė Oro gynybos batalione

2012-12-05
image

Gruodžio 4 d., minint Oro gynybininkų globėjos Šv. Barboros dieną, Oro gynybos batalione išrinkti 2012 m. geriausieji. Metų oro gynybininkais tapo eil. Donatas Urbonas, srž. Virginijus Vasiliauskas ir vyr. ltn. Alius Vilimaitis.

 

Šventė prasidėjo šventine bataliono karių rikiuote ir patrankos vamzdžio - oro gynybos simbolio - įnešimu. Rikiuotės metu pasveikintas naujasis štabo viršininkas kpt. Vaidas Šimaitis, į kitą dalinį palydėtas buvęs štabo viršininkas mjr. Kastytis Satkauskas, kartu įvyko ir baterijų vadų pasikeitimo ceremonija. Netrukus po karinių oro pajėgų kapeliono mjr. Virginijaus Veilento ir oro gynybos bataliono vado plk. ltn. Rolando Greibaus sveikinimų paskelbti nominantai į metų geriausiųjų titulus. Metų oro gynybininkai buvo apdovanoti pereinamaisiais prizais, kurie, tęsiant Švedijos Oro gynybos dalinių tradicijas, pagaminami iš patrankos detalių. Šventę vainikavo diskusiją „Kas geresnis ?" apie Oro gynybos bataliono ginkluotę apžvalgos radarus PS-70, MK-4 ir SENTINEL.

 

   

 

Šv. Barboros šventė švenčiama daugelyje pasaulio kariuomenių, ją švenčia artileristai, išminuotojai ir oro gynybininkai. Šv. Barbora - viena iš 14 šventųjų - gelbėtojų, sauganti kenčiančius nuo karščiavimo ir staigios mirties. Vos tik atsiradus artilerijai, ji buvo pasirinkta saugoti karius nuo netikėtų parako sprogimų. Iš artilerijos išsivysčius oro gynybai, Šv. Barbora tapo ir oro gynybos globėja.

 

Oro gynybos batalionas - KOP dalinys, įkurtas 2000 m, ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir Stinger. Nuo 2000 iki 2010 m. pagrindinis bataliono uždavinys buvo Ignalinos atominės elektrinės apsauga, o nuo 2010 m. - sausumos pajėgų ir strateginių objektų apsauga nuo antpuolių iš oro.

 

 

Fotografijos: vyr. ltn. Andriaus Dildos, Aelitos Dambrauskienės

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media