Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinės pratybos

2012-11-16
image

2012 m. lapkričio 15 d. vyko tarptautinės pratybos „Ramstein Aspect 2012", kuriose dalyvavo NATO šiaurės Europos šalių oro erdvės kontrolės centrai. Pratybų metu Amari (Estija), Lielvarde (Latvija) ir Karmėlavos (Lietuva) Oro erdvės kontrolės centrai imitavo, kad perima Bendrojo valdymo ir pranešimų centro (BVPC) funkcijas ir vykdo autonomines operacijas pagal BALTNET standartinėse operacijų procedūrose nustatytus reikalavimus. Pagal pratybų scenarijų priešo ir draugiškos pajėgos bei jų veiksmai buvo generuojami ir atvaizduojami elektroninėmis priemonėmis ant ekranų, esančių Oro erdvės kontrolės centruose.


BVPC yra trijų Baltijos valstybių karinis vienetas, įkurtas pagal BALTNET projektą 2000 m. Karmėlavoje (Kauno raj.), siekiant užtikrinti Estijos, Latvijos ir Lietuvos oro erdvės suverenumą ir skatinant nacionalinių oro erdvės gynybos sistemų kūrimą, sąveikias tarpusavyje bei su NATO struktūromis. BVPC paskirtis yra stebėti oro erdvę, vykdyti ginklų valdymo kontrolę, atlikti vadovavimo ir valdymo funkcijas ir kt.


Oro erdvės kontrolės centras (toliau - OEKC) Karmėlavoje yra Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos (toliau - OESKV) struktūrinis vienetas, kuris gauna informaciją apie padėtį oro erdvėje iš šešių OESKV radiolokacinių postų, ją apdoroja ir teikia BVPC bei kitiems NATO oro erdvės kontrolę atliekantiems vienetams. OEKC savo atsakomybės ribose reaguoja į Lietuvos oro erdvės pažeidimus, orlaivių pavojaus signalus, koordinuoja KOP orlaivių įgulų, vykdančių paieškos ir gelbėjimo darbus, veiksmus, teikia joms informaciją apie padėtį oro erdvėje užduočių vykdymo metu. Vykdydamas savo veikla OEKC keičiasi informacija su Valstybine sienų apsaugos tarnyba, Regioniniu skrydžių valdymo centru, kitomis institucijomis.

 

kpt. Jekaterina Suvorova-Dadurkienė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media