Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Aviacijos bazėje susitiko Lietuvos ir JAV KOP vyriausieji puskarininkiai

2017-11-02
image

Š. m. lapkričio 2 d. Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų (toliau - KOP) Aviacijos bazėje lankėsi Jungtinių Amerikos valstijų KOP 48-o naikintuvų sparno vyriausiasis puskarininkis (toliau - vyr. psk.) srž. mjr. Ernesto J. Rendon.

 

JAV KOP 48-as naikintuvų sparnas yra dislokuotas Jungtinės karalystės karališkų oro pajėgų Laikenhyso (Lakenheath) aviacijos bazėje (toliau - AB). Sparne tarnauja apie 4500 karių. Būtent šio sparno kariai su naikintuvais F-15 "Eagle" šiuo metu vykdo NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių. Šiauliuose esančioje Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje šiuo metu iš viso yra dislokuota 14 JAV naikintuvų F-15C „Eagle" - 7 iš jų nuo rugsėjo atlieka NATO oro policijos misiją, kiti 7 - yra dislokuoti treniruočių tikslais.


Srž. mjr. Ernesto J. Rendon pasitiko ir vizito metu lydėjo KOP vyr. psk. srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas, AB vyr. psk. srž. Nerijus Petravičius, l. e. OGB vyr. psk. pareigas št. srž. Egidijus Kuodys. Susitikimo AB metu svečiams buvo pristatyta KOP ir AB užduotys bei struktūra. Susitikimo dalyviai taip pat diskutavo apie puskarininkių ir kareivių nacionalinius rengimo ypatumus ir iššūkius, keitėsi nuomonėmis kaip galima būtų patobulinti esamas sistemas, paimant vieni iš kitų gerąsias išmoktas pamokas. Po susitikimo svečiams buvo sudaryta galimybė apžiūrėti AB infrastruktūrą. Po pietų JAV ir LK KOP vyr. psk. susitiko ir bendravo su į Šiaulius atvykusiais JAV KOP puskarininkiais ir kareiviais, kurių dauguma yra technikai aptarnaujantys naikintuvus F-15C „Eagle".


Srž. mjr. Ernesto J. Rendon pasidžiaugė atvykusių į Lietuvą amerikiečių karių profesionalumu ir aukšta motyvacija ruošiantis ir vykdant įvairias užduotis. Svečias nuoširdžiai padėkojo lietuviams kolegoms už nepriekaištingą priimančios šalies paramą, kas leido atvykusiems JAV kariams nepajusti didesnio tarnybos vietos skirtumo lyginant su nuolatine dislokacijos vieta.


Srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas padėkos kalboje paminėjo, kad bet kurios tautos laisvė nėra nemokama (angl. freedom is not free) ir laisvė nėra tiesiog duotybė. Visada yra tam tikra kaina, kurią tenka sumokėti už laisvę ir už pamatines vertybes. Ir ta kaina gali būti tarnyba tolimame krašte, buvimas atskirai nuo šeimos ir artimųjų, tarnyba nevisai įprastomis sąlygomis ir t.t. KOP vyr. psk. akcentavo, kad visą tai ką daro kolegos amerikiečiai yra be galo svarbu Lietuvai ir ypatingai vertinama bei yra puikiausiais amerikiečių ir lietuvių komandinio darbo pavyzdys.


Srž. mjr. Nerijus Petravičius ypatingą „Ačiū" pasakė orlaivių technikams, kurie dažnai vadinami nematomo fronto kariais. Yra įprasta matyti skrendančius orlaivius ir juos pilotuojančius lakūnus, bet nedaug kas susimąsto kokį milžinišką ir itin atsakingą darbą atlieka būtent technikai, kad orlaiviai būtų preciziškai techniškai tvarkingi ir galėtų skristi bei vykdyti užduotis.


Susitikimo pabaigoje keliams įvardintiems JAV KOP kariams už pasižymėjimą ir puikiai atliktas užduotis abiejų šalių vyr. psk. įteikė atminimo dovanas. Susitikime visų karių akivaizdoje buvo paskatinti vyr. srž. Stephanie Coronado, vyr. srž. Erik Ortiz, vyr. srž. Eric Burgess, vyr. eil. Megan Burgos ir vyr. eil. Kyan Linstead.


Atsisveikinant abiejų šalių vyr. psk. pasižadėjo tęsti konstruktyvų bendradarbiavimą ir palaikyti nuolatinį ryšį.

 

JAV Karinių oro pajėgų Europoje kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvauja jau penktą kartą. Amerikiečių pamainą, kurios dauguma yra atvykusi iš nuolatinės dislokacijos vietos Jungtinėje Karalystėje, sudaro lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupė, komunikacijos specialistai ir kiti. Prieš tai JAV kariai NATO oro policijos misijoje dalyvavo 2005, 2008, 2010 ir 2014 metais.

 

KOP informacija ir nuotraukos 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media