Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP 2018 metai

Jau trečią savaitę Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos toliau tęsia pagalbą malšinant gaisrus Latvijoje ir Švedijoje
2018-08-01
img

Nuo liepos antros pusės Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai Mi-8 kartu su dviem Latvijos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniais talkina Latvijos ir Švedijos gaisrininkams kovojant su ugnimi. Vien Latvijoje nuo operacijos pradžios liepos 18 d. Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis Mi-8 ore praleido 60 valandų ir virš gaisravietės išliejo daugiau nei 2,5 mln. litrų vandens, kurį sėmė iš šalia esančių ežerų.

null
Oro gynybos bataliono NPPKT kariai įveikė „Oro gynybininkų išbandymų kelią“
2018-07-27
img

Liepos 27 d. - Oro gynybos bataliono Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (toliau - NPPKT) kariai pademonstravo ištvermę ir sėkmingai įveikė „Oro gynybininko išbandymų kelią". Kariai turėjo įvykdyti skirtingo pobūdžio užduotis: šliaužti vandens ir purvo kanalais, lįsti pro tunelius apraizgytus spygliuota viela, tempti dėžes su šaudmenimis, virvės pagalba kėltis per vandens telkinius, bėgti ir šokinėti per įvairias kliūtis.

null
Lietuvos kariuomenė tęsia pagalbą gesinant gaisrus Švedijoje ir Latvijoje
2018-07-26
img

Liepos 26 d. naujos Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 įgulos vyks tęsti miškų gaisrų gesinimo šiaurinėje Švedijos ir vakarinėje Latvijos dalyse. Įgulą į Švediją nuskraidins Lietuvos karinių oro pajėgų transportinis lėktuvas C-27J „Spartan".

null
Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos III-asis radiolokacinis postas mini 25-ąsias įkūrimo metines
2018-07-20
img

1993 m., perėmus iš išvedamos Rusijos kariuomenės atskirojo radiolokacinio bataliono poziciją esančią Šilutės rajone Žalpių kaime, Krašto apsaugos ministro įsakymu ji buvo perduota Karinių oro pajėgų (KOP) Oro erdvės kontrolės tarnybai. Šioje vietoje buvo įkurtas radiolokacinis postas, (tuomet radiolokacinė kuopa). Tų pačių metų liepos 22 d. į tarnybą šiame radiolokaciniame poste buvo priimti pirmieji profesinės karo tarnybos kariai. Ši data yra laikoma posto įkūrimo data.

null
Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis padeda gesinti Latvijoje kilusi gaisrą
2018-07-19
img
Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su įgula ir gaisrų gesinimo sistema „Bambi Bucket" nuo trečiadienio, liepos 18 d., vakaro talkina Latvijos institucijoms kovoje su miško ir durpyno gaisru Latvijos vakarinėje dalyje.
null
Lietuva pasiruošusi skirti kariuomenės sraigtasparnį miškų gaisrams Švedijoje gesinti
2018-07-19
img

Lietuva, reaguodama į Europos Sąjungos valstybėms skirtą Švedijos Vyriausybės prašymą suteikti pagalbą gesinant šalyje siaučiančius miškų gaisrus, yra pasirengusi skirti Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnį Mi-8 su įgula, taip pat, esant poreikiui į pagalbą Švedijai galėtų būti siunčiamas ir orlaivis C-27J „Spartan".

null
Lietuvoje ir Lenkijoje minimos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 85-osios metinės
2018-07-13
img

Šiais metais Lietuvai minint legendinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlanto vandenyną 85-ąias metines krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su delegacija dalyvaus minėjimo renginiuose Ščecine ir lakūnų žūties vietoje Pščelniko miške, Lenkijoje. Taip pat Lietuvoje lakūnų žygdarbio atminimui rengiama tarptautinė aviacijos šventė S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Aleksote, Kaune.

null
Karinės oro pajėgos dalyvaus aviacijos šventėje Lietuvos 100-mečiui ir legendinio S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 85-mečiui paminėti
2018-07-12
img

Liepos 14-15 d. S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Aleksote, Kaune vyks aviacijos šventė skirta Lietuvos 100-mečiui ir legendinio S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 85-mečiui paminėjimui. Šventėje dalyvaujančios Karinės oro pajėgos (toliau - KOP) pristatys orlaivius Mi-8 ir AS365N3+ "Dauphin". Renginio svečius ir dalyvius sveikinimo skrydžiu, pasveikins šiuo metu NATO oro policijos misiją vykdantys Portugalijos ir Ispanijos kontingentai. O norinčius pasimatuoti katapulto kėdę, piloto šalmą ar daugiau sužinoti apie Karines oro pajėgas, tai galės padaryti liepos 15 d. atvykę prie KOP Ginkluotės ir technikos remonto depo įrengtos ekspozicijos.

null
Karinės oro pajėgos dalyvaus aviacijos parodoje Jungtinėje Karalystėje
2018-07-10
img

Liepos 11-12 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (toliau - KOP) vadas pulkininkas Dainius Guzas dalyvauja tarptautinėje karinių oro pajėgų vadovybės konferencijoje „Karinių oro pajėgų galia" Londone, kurioje bus diskutuojama apie oro pajėgų privalumus šiandieniniame pasaulyje ir oro galios naudojimą.

null
Sraigtasparnio Mi-8 įgula buvo apdovanota geriausio parodos sraigtasparnio kategorijoje
2018-07-09
img

2018 m. liepos 7 d. Jeviltone (Yeovilton), Jungtinės Karalystės Karališkųjų jūrų pajėgų oro bazėje, vykusioje aviacijos šventėje "RNAS Yeovilton International Air Day 2018" Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 įgula buvo apdovanota geriausio parodos sraigtasparnio - "Best Rotary Wing Static Display 2018" kategorijoje.

null

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media