Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos radiolokatoriaus TRML-3D/32 perdislokavimo pratybos „AKLAS SAKALAS 2019“

2019-08-30
image
2019 m. rugpjūčio 26-28 dienomis vyko Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos (toliau - OESKV) lauko taktinės pratybos „Aklas sakalas 2019". Tai pirmos tokio pobūdžio ir apimties pratybos OESKV kuriose dalyvavo visų radiolokacinių postų ir Oro erdvės kontrolės centro personalas, Štabo aprūpinimo eskadrilė ir Štabo skyriai.
Pratybas „Aklas sakalas 2019" inicijavo OESKV vadas. Pagrindinis OESKV vado pratybų tikslas - patikrinti OESKV vadovavimo ir valdymo procedūras. Kita pratybų dalis buvo orientuota į radiolokatoriaus TRML-3D/32 perdislokavimą, bei fizinę padalinių apsaugą perdislokavimo metu. Taip pat buvo siekta treniruoti karių gebėjimą įvairiais būdais pajungti radiolokatorių prie skirtingų informacijos perdavimo šaltinių, skatinti OESKV padalinius sąveikauti tarpusavyje planuojant ir vykdant radiolokatoriaus perdislokavimą, laikantis radijo ryšio procedūrų.
Vienas iš radiolokatoriaus TRML-3D/32 perdislokavimo etapų vyko prie Vilkaviškio, Varpininkų kaime privačioje ūkininkų Rimanto ir Irenos Janulaičių valdoje, kurie maloniai sutiko leisti dislokuoti radiolokatorių jų žemės sklype. Karinės oro pajėgos dėkingos pilietiškiems ūkininkams už bendradarbiavimą. Sekantis radiolokatoriaus perdislokavimo etapas vyko Kazlų Rūdoje esančiame Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligone bei buvusioje trečios aviacijos bazės teritorijoje.
Pratybose dalyvavo virš 100 OESKV karių. Paramą vykdant jas taip pat suteikė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų I ir III rinktinių kariai. Užsibrėžti tikslai buvo pasiekti, taigi pratybos bus organizuojamos ir ateityje, rengiant jas su naujomis pozicijomis, užduotimis ir didesniais siekiais.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media