Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP 2019 metai

Oro gynybos bataliono NPPKT kariai pradeda bazinį kario kursą
2019-08-28
img
Prasideda Bazinis kario įgūdžių kursas, kurio tikslas - parengti Lietuvos kariuomenei karius, gebančius atlikti individualias užduotis taikos ir kovinių veiksmų metu, ugdyti karių savybes ir vertybes, suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, būtinų ginklu ginant valstybę.  
null
Oro gynybos batalione tarnybą pradeda beveik 200 NPPKT karių!
2019-08-26
img
Š. m. rugpjūčio 26 d. Oro gynybos batalionas į savo gretas priėmė 6-ąją nuolatinės privalomosios karo tarnybos (NPPKT) karių laidą. Nuo ankstyvo ryto į Batalioną atvyko 189 privalomojo šaukimo ir savo noru tarnybą Tėvynei pareiškę ginklo broliai ir seserys.
null
NATO Oro pajėgų vadavietės (AIRCOM) vadas generolas Jeffrey L. Harrigian dėkoja Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms už bendradarbiavimą
2019-08-13
img

Pirmadienis, rugpjūčio 12 d. (Kaunas). NATO Oro pajėgų vadavietės (AIRCOM) vadas generolas Jeffrey L. Harrigian susisiekė su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadu plk. Dainiumi Guzu ir padėkojo už sėkmingą bendradarbiavimą bei aptarė ateities perspektyvas.

null
ORO GYNYBOS BATALIONAS IŠLEIDO Į ATSARGĄ 5-ĄJĄ NPPKT KARIŲ LAIDĄ
2019-08-02
img
2019 m. rugpjūčio 2 d. 9 mėnesius trukusią tarnybą Oro gynybos batalione baigė ir į atsargą iškilmingai buvo išlydėti 128 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (toliau - NPPKT) kariai.
null
Kariuomenės vadas lankėsi Kauno karinėje įguloje
2019-07-09
img
Liepos 9 d. Kauno įgulos Karo muziejaus sodelyje lankėsi Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas. Kariuomenės vadą pasitiko Kauno įgulos karinių vienetų vėliavų grupės bei Kauno įgulos karinių vienetų vadai ir vyr. puskarininkiai.
null
Rusijos ginkluotės kontrolės specialistai virš Lietuvos atliks žvalgomąjį skrydį
2019-07-04
img

Liepos 8-12 d. Lietuvoje lankysis Rusijos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės specialistai, kurie pagal tarptautinę Atviros oro erdvės sutartį (angl. „Open Skies") orlaiviu AN-30B virš Lietuvos atliks žvalgomąjį skrydį. Ši sutartis buvo sukurta siekiant skatinti šalių kariuomenių skaidrumą, pasitikėjimą bei abipusę kontrolę. Skrydis prasidės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

null
Paieškos ir gelbėjimo operacijai pakeltas Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis
2019-07-02
img

Šiandien, liepos 2 d. 14.15 val. Jungtinio gelbėjimo ir koordinavimo centro budėtojas, gavęs pranešimą apie apvirtusią valtį tarp Pervalkos ir Preilos (Kuršių nerija), pakėlė budintį sraigtasparnį AS-365 „Dauphin" iš I-ojo paieškos ir gelbėjimo posto Nemirsetoje, paieškos ir gelbėjimo darbams Kuršių nerijoje vykdyti.

null
Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje – tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“
2019-07-01
img

Liepos 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019". Ji skiriama Lietuvos karo aviacijos 100-mečiui paminėti. Šventėje laukiama pasirodymų skirtingų tipų orlaiviais - nuo istoriją menančio ANBO iki naujausių ir moderniausių naikintuvų. Šventėje numatoma apie keturias valandas truksianti parodomųjų ir akrobatinių skrydžių programa.Dalyvauti renginyje jau sutiko 16 šalių atstovai. Tarp jų Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Kroatijos, Danijos, Vengrijos, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ukrainos oro pajėgų kariai ir orlaiviai.

null
Karinių oro pajėgų kariai dalyvavo daugiašalės iniciatyvos „Strateginiai oro transportavimo pajėgumai“ sukūrimo 10-mečio minėjime
2019-06-28
img

KOP vadas plk. Dainius Guzas dalyvavo daugiašalės iniciatyvos „Strateginiai oro transportavimo pajėgumai" (Strategic airlift capabilities - toliau SAC) sukūrimo 10-mečio minėjimo renginiuose Vengrijos KOP Papos aviacijos bazėje. Pagrindiniai renginiai buvo SAC vadų pasikeitimas ir aviacijos šventė, kurioje kaip parodos dalis buvo ir KOP orlaivis C-27J.

null
PIRMĄ KARTĄ LIETUVOJE SUORGANIZUOTAS ATVIRAS ŠIAURĖS ŠALIŲ KARINĖS AERONAUTIKOS PENKIAKOVĖS ČEMPIONATAS
2019-06-25
img

2019 m. birželio 16-20 dienomis Kaune ir Alytuje pirmą kartą buvo organizuojamas atviras Šiaurės šalių karinės aeronautikos penkiakovės čempionatas (toliau - čempionatas). Čempionate varžėsi 54 kariai (40 vyrų ir 14 moterų) iš 8 šalių: Brazilijos, Danijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir Lietuvos.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media