Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP 2019 metai

Latvijoje vyks Baltijos ir Šiaurės šalių Karinų oro pajėgų bei NATO vyriausios oro pajėgų vadavietės atstovų susitikimas
2019-03-19
img

Kovo 20 d. Latvijoje vyks Baltijos ir Šiaurės šalių Karinių oro pajėgų (toliau - KOP) vadų susitikimas, kuriame taip pat dalyvaus ir NATO vyriausiosios oro pajėgų vadavietės (AIRCOM) atstovai. Susitikimo metu bus aptarta saugumo situacija regione, daugiašalio bendradarbiavimo galimybės, pristatoma šių šalių Karinių oro pajėgų situacija ir aktualijos, Oro policijos misijos vykdymo ypatumai.

null
Bendri Lenkijos ir Lietuvos karinių oro pajėgų pilotų veiksmai
2019-03-18
img

Kovo 18 d. Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16 ir Lietuvos kariuomenės oro pajėgų naudojami lengvosios atakos lėktuvų L-39 atliko bendrus veiksmu ore. Didelis greitis, maži atstumai - visa tai reikalauja itin aukšto pilotų meistriškumo.

null
Oro gynybos batalionas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Čekijos kariuomenės 25-uoju oro gynybos pulku
2019-03-15
img

Kovo 12-14 dienomis Oro gynybos batalione lankėsi Čekijos Respublikos kariuomenės 25 oro gynybos pulko vado pavaduotojas kartu su vieneto kariais.

null
Kryžių kalne pastatytas Karinių oro pajėgų 100-mečio kryžius
2019-03-13
img

Kovo 12 d. iškilmingų Šv. Mišių, kurioms vadovavo J. E. Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius arkivyskupas Gintaras Grušas, metu palaimintas kryžius (pagamintas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Ginkluotės ir technikos remonto depo karių), dedikuotas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų 100-mečiui, šiandien kovo 13 d. buvo pastatytas Kryžių kalne, Šiauliuose.

null
Iškilmingomis Šv. Mišiomis pradėtas švęsti Karinių oro pajėgų 100-metis
2019-03-12
img

Karinių oro pajėgų 100-metį pasitikome iškilmingomis Šv. Mišiosmis, kurioms vadovavo J. E. Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius arkivyskupas Gintaras Grušas. Taip pat buvo palaimintas kryžius dedikuotas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų 100-mečiui, kuris vėliau bus pastatytas Kryžių kalne, Šiauliuose. Po iškilmingų Šv. Mišių 100 Karinių oro pajėgų karių ir darbuotojų buvo apdovanoti Lietuvos kariuomenės medaliu "100 metų atkurtai Lietuvos kariuomenei".

null
100 metų Lietuvos padangėje
2019-03-06
img

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos savo istoriją skaičiuoja jau 100 metų. Nepriklausomybės kovų pradžioje, 1919 m. sausio 30 d. pradėjus formuoti Lietuvos kariuomenės Inžinerijos kuopą, joje įsteigtas Aviacijos būrys, vėliau padidintas iki kuopos. 1919 m. kovo 12 d. šios kuopos pagrindu sudaryta Aviacijos dalis. Ši data laikoma Lietuvos karo aviacijos įkūrimo diena. 1920 m. Aviacijos dalis buvo pervadinta į Aviacijos korpusą, 1920-1921 m. - į Oro laivyną, 1921-1932 m. - į Aviaciją, 1933-1940 m. - į Karo aviaciją.

null
Oro gynybos batalione – intensyvi mokymų savaitė
2019-03-01
img

Oro gynybos bataliono kariams vasario 25 - kovo 1 d. organizuota mokymų savaitė, kurios metu buvo siekiama gerinti karinį rengimą ir šviesti karius šiandienos aktualijomis. Mokymus vedė ir dalijosi patirtimi ne tik LK vienetų ir bataliono karininkai, bet ir kiti kviestiniai svečiai, tokie kaip karo istorikas prof. dr. Valdas Rakutis, TV laidų vedėjas ir aktyvus visuomenės veikėjas Algirdas Ramanauskas, Valstybės saugumo departamento strateginės komunikacijos vadovė Aurelija Katkuvienė, Gynybos štabo Socialinio darbo vadybininkės Rosana Eismantė ir Žydrūnė Liobikaitė.

null
Oro gynybos bataliono senbuvis apie 2001-aisiais gautą užduotį saugoti Ignalinos atominės elektrinės oro erdvę: „Oro gynybos kompetencijos kaupimas prasidėjo nuo krosnelių kūrenimo palapinėje“
2019-02-28
img

Lietuvos kariuomenės Karinėse oro pajėgose egzistuoja nedažnai minimas, tačiau kone visai kariuomenei gyvybiškai svarbus karinis vienetas, kurio užduotis - ne skraidyti, o saugoti sausumos padalinius nuo oro antpuolių - Oro gynybos batalionas. Kad šio dalinio užduotis yra „tupdyti" priešiškus orlaivius, iliustruoja ir iškalbingas bataliono šūkis „Dangus - tik saviems". Šio karinio vieneto pajėgumai nuo pat dalinio įkūrimo 2000 metais taip pat buvo skiriami ir valstybės strateginių objektų oro gynybai, o pasak batalione tarnaujančių senbuvių, vienas svarbiausių ir ryškiausių objektų, kurį teko saugoti, buvo Ignalinos atominė elektrinė (IAE). Prie šio objekto Oro gynybos bataliono kariai nepertraukiamai budėjo ištisus 9 metus.

null
Oro gynybos bataliono NPPKT kariai pademonstravo ištvermę išbandymų kelyje
2019-02-22
img

Vasario 22 d. Oro gynybos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybas (toliau - NPPKT) kariai dalyvavo oro gynybininkų išbandymų kelyje ir įrodė, kad gali pelnytai dėvėti bataliono beretę. Penktadienio rytą grįžę iš savaitę trukusių individualaus rengimo vertinamųjų lauko taktinių pratybų kariai nieko nelaukę ryžtingai užbaigė pratybų periodą pademonstruodami ištvermę oro gynybininkų iššūkių kelyje. Šį kartą kliūčių ruožą įveikti išbandė net 133 NPPKT kariai.

null
Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos: 100-mečio skrydis
2019-02-20
img

Kovo 12 d. sukaks 100 metų, kai buvo įkurta Lietuvos karo aviacija. Istorijos verpetuose jai teko atlikti daug svaiginančių skrydžių ir skaudžiai sudužti. Atsikūrusios Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos (KOP) šimtmečio skrydžiui kyla apsirūpinusios moderniais 3D radarais ir sistemomis NASAMS bei svajodamos apie naujus sparnus.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media