Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP 2019 metai

Oro gynybos batalione – intensyvi mokymų savaitė
2019-03-01
img

Oro gynybos bataliono kariams vasario 25 - kovo 1 d. organizuota mokymų savaitė, kurios metu buvo siekiama gerinti karinį rengimą ir šviesti karius šiandienos aktualijomis. Mokymus vedė ir dalijosi patirtimi ne tik LK vienetų ir bataliono karininkai, bet ir kiti kviestiniai svečiai, tokie kaip karo istorikas prof. dr. Valdas Rakutis, TV laidų vedėjas ir aktyvus visuomenės veikėjas Algirdas Ramanauskas, Valstybės saugumo departamento strateginės komunikacijos vadovė Aurelija Katkuvienė, Gynybos štabo Socialinio darbo vadybininkės Rosana Eismantė ir Žydrūnė Liobikaitė.

null
Oro gynybos bataliono senbuvis apie 2001-aisiais gautą užduotį saugoti Ignalinos atominės elektrinės oro erdvę: „Oro gynybos kompetencijos kaupimas prasidėjo nuo krosnelių kūrenimo palapinėje“
2019-02-28
img

Lietuvos kariuomenės Karinėse oro pajėgose egzistuoja nedažnai minimas, tačiau kone visai kariuomenei gyvybiškai svarbus karinis vienetas, kurio užduotis - ne skraidyti, o saugoti sausumos padalinius nuo oro antpuolių - Oro gynybos batalionas. Kad šio dalinio užduotis yra „tupdyti" priešiškus orlaivius, iliustruoja ir iškalbingas bataliono šūkis „Dangus - tik saviems". Šio karinio vieneto pajėgumai nuo pat dalinio įkūrimo 2000 metais taip pat buvo skiriami ir valstybės strateginių objektų oro gynybai, o pasak batalione tarnaujančių senbuvių, vienas svarbiausių ir ryškiausių objektų, kurį teko saugoti, buvo Ignalinos atominė elektrinė (IAE). Prie šio objekto Oro gynybos bataliono kariai nepertraukiamai budėjo ištisus 9 metus.

null
Oro gynybos bataliono NPPKT kariai pademonstravo ištvermę išbandymų kelyje
2019-02-22
img

Vasario 22 d. Oro gynybos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybas (toliau - NPPKT) kariai dalyvavo oro gynybininkų išbandymų kelyje ir įrodė, kad gali pelnytai dėvėti bataliono beretę. Penktadienio rytą grįžę iš savaitę trukusių individualaus rengimo vertinamųjų lauko taktinių pratybų kariai nieko nelaukę ryžtingai užbaigė pratybų periodą pademonstruodami ištvermę oro gynybininkų iššūkių kelyje. Šį kartą kliūčių ruožą įveikti išbandė net 133 NPPKT kariai.

null
Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos: 100-mečio skrydis
2019-02-20
img

Kovo 12 d. sukaks 100 metų, kai buvo įkurta Lietuvos karo aviacija. Istorijos verpetuose jai teko atlikti daug svaiginančių skrydžių ir skaudžiai sudužti. Atsikūrusios Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos (KOP) šimtmečio skrydžiui kyla apsirūpinusios moderniais 3D radarais ir sistemomis NASAMS bei svajodamos apie naujus sparnus.

null
Karinių oro pajėgų vadas ir vyriausiasis puskarininkis dalyvaus NATO šalių karinių oro pajėgų vadų simpoziume
2019-02-12
img

Vasario 12-13 d. Karinių oro pajėgų vadas plk. Dainius Guzas dalyvaus kasmetiniame NATO šalių Karinių oro pajėgų vadų simpoziume, kuriame kartu su kitais NATO šalių ir NATO šalimis - partnerėmis Karinių oro pajėgų vadais aptars Karinių oro pajėgų aktualijas, tarpusavio bendradarbiavimo vystymą, planuojamas bendras pratybas ir kitas galimas sąveikas bei kitus su aviacija susijusius klausimus ir iškylančius iššūkius.

null
Istorinė Krašto apsaugos ministerijos tarpukario Sargybos tarnybos rekonstruota ceremonija ir ekskursijos po Komendanto rūmus
2019-02-11
img

2018 m. vasario 16-ąją Karinių oro pajėgų štabe kauniečiai ir miesto svečiai turėjo išskirtinę galimybę stebėti istorinės Krašto apsaugos ministerijos tarpukario Sargybos tarnybos rekonstruotą ceremoniją. Autentiška ceremonija buvo atkurta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Sargybos tarnyba buvo atstatyta vadovaujantis Vidaus tarnybos statutu, patvirtintu 1938 m. balandžio 14 d. tuometinio Respublikos Prezidento aktu Nr. 651. Dabartiniame Karinių oro pajėgų Štabo pastate - gynybinio paveldo objekte 1919-1940 m. ir buvo įsikūrusi Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir Generalinis štabas. Specialiai šiai istorinei rekonstrukcijai pagal 1938 m. „Vidaus tarnybos statutą" pagamintos autentiškos sargybos posto 2.25 cm aukščio Lietuvos trispalvės spalvomis išdažytos būdelės. Už šią ir kitas iniciatyvas 2018 m. Kovo 2 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo originaliausias pilietines iniciatyvas dalyvavusias akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk išradingai". Karinių oro pajėgų iniciatyva pateko tarp šalies geriausiųjų.

null
KOP Aviacijos bazė Šiauliuose bus aprūpinta ledo nuo orlaivių šalinimo įranga
2019-01-31
img

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazė Šiauliuose bus aprūpinta ledo nuo orlaivių šalinimo įranga. Sutartį tokiai įrangai įsigyti pasirašė Krašto apsaugos ministerija ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė, atstovaujama JAV karinių oro pajėgų Saugumo paramos ir bendradarbiavimo direktorato (angl. AF Security Assistance and Cooperation Directorate, AFSACD).

null
Karinių oro pajėgų sraigtasparnis ieškojo dingusios senolės
2019-01-24
img

Vėlų trečiadienio vakarą Lietuvos kariuomenė gavo Policijos departamento prašymą padėti ieškoti Šventosios gyvenvietėje (Palangos m. sav.) dingusio asmens. Gavus kariuomenės vado leidimą apie 23 val. į orą pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS-365 „Dauphin".

null
Oro gynybos batalione lankėsi Švedijos gynybos atašė
2019-01-18
img

Sausio 17 d. Oro gynybos batalione oficialiu vizitu lankėsi Švedijos gynybos atašė, pulkininkas leitenantas Örjan STRÖM. Vizito metu gynybos atašė buvo supažindintas su Oro gynybos bataliono istorija, jam keliamais uždaviniais, esama struktūra, ginkluote bei iššūkiais ir ateities perspektyvomis oro gynybos kontekste. Taip pat buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo su Švedijos kariuomene galimybės OGB radarų operatorių rengime.

null
Oro gynybos batalionas išleido į atsargą 4-ąją NPPKT karių laidą
2019-01-08
img

Sausio 8 d. 9 mėnesius trukusią tarnybą Oro gynybos batalione baigė ir į atsargą iškilmingai išlydėti 46 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (toliau - NPPKT) kariai.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media