Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Simbolika

Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos ženklas

 

 

 

 

 

Dailininko Giedriaus Reimerio kurtame Karinių oro pajėgų ženklo koncepcijoje 3-4 spalvų gamoje pagrindiniu dominantu tapo lietuviškas sakalas (lot. k. falco) plėšraus paukščio ir puikaus skrajūno simbolis gynybine prasme ir saugumo suvoktimi (skydo atremtimi). Dailininkas ženklą sukūrė vadovaudamasis tarptautine simbolių kalba ir heraldika, atstovaujančia ir reprezentuojančia mūsų valstybę. Pagrindinėmis spalvomis pasirinkta mėlyna, sidabrinė ir geltona spalvos. Mėlyna spalva - tvirtina ištikimybę ir sąžiningumą derinyje taikaus dangaus (kario priesaikos kontekstas), sidabro (plieno) spalva - atspindi teisingumą arba orlaivių konturinę spalvą, o geltona - dorą. Ant sakalo krūtinės - mėlynas skydas, mėlyname skyde - fone esanti auksinės spalvos trijų rodyklių - vektorių ir akies kompozicija atspindi Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos funkcijas (stebėti ir kontroliuoti radiolokacinėmis priemonėmis Lietuvos Respublikos oro erdvę).

 

 

Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos kovinė vėliava

 

 

  

 

Mėlynos spalvos lauke su aukso spalvos kraštais pavaizduotas sidabrinis sakalas. Ant sakalo krūtinės - mėlynas skydas, mėlyname skyde - trys auksinės strėlės ir akis per vidurį.
Laisvieji kraštai apvesti plačia tamsiai žalia juosta. Juostos kampuose - 4 raudonos spalvos laukai su aukso spalvos kraštais, kuriuose pavaizduoti auksiniai Gediminaičių stulpai. Tarp raudonų laukų su Gediminaičių stulpais - raudonos spalvos laukai su aukso spalvos kraštais, kuriuose pavaizduoti tamsiai ir šviesiai žalios spalvos ąžuolo lapai su aukso spalvos gilėmis. Vėliavos kraštai papuošti tamsiai žalios ir raudonos spalvos kutais. Kovinės vėliavos projekto autorius LKVK Lietuvos kariuomenės heraldikos skyriaus vedėjas Giedrius Reimeris.

 

 

 

Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos šūkis

 

Už laisvos Tėvynės saugų dangų

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-12-29
Sprendimas: Fresh Media