Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo policija organizavo pirmąjį Lietuvos kariuomenės atvirąjį grumtynių turnyrą

2016-11-22
image

Lapkričio 18 d. Rukloje (Jonavos r.), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono sporto salėje, Karo policija organizavo pirmąjį Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) atvirąjį grumtynių turnyrą.

Grumtynės – mišrių imtynių sporto šaka, susiformavusi iš įvairių imtynių sporto šakų, tokių kaip: brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo, bušido bei kitų. Čia sportininkai kovoja naudodami visus minėtų sporto šakų veiksmus, išskyrus bet kokią smūginę rankų ir (ar) kojų techniką. Kovodami sportininkai dėvi tvarkingą karinę (lauko) uniformą.

LK Karo policijos atvirojo grumtynių turnyro pagrindinis uždavinys – prisidėti prie įvairių sporto šakų plėtros ir populiarinimo, padėti krašto apsaugos sistemos kariams ir komandoms įsitraukti į Lietuvos Respublikos sportinį gyvenimą, nustatyti geriausius krašto apsaugos sistemos sportininkus bei komandas ir tinkamai pasirengti tarptautinėms kariškių sporto varžyboms, taip pat populiarinti kontaktines sporto šakas tarp Lietuvos Respublikos krašto apsaugos karių ir gerinti jų fizinį pasirengimą.

Turnyre išbandyti jėgas panoro dvidešimt devyni dalyviai iš Krašto apsaugos ministerijos, Karo policijos, sausumos ir mokymo pajėgų, Gynybos štabo bataliono. Visi norintieji turėjo galimybę stebėti varžybas ir morališkai palaikyti savo tarnybos draugus.

Karo policijos vadas plk. ltn. Gytis Kazokas pasveikino susirinkusius kovotojus, palinkėjo jiems stiprybės kovose ir perkirpdamas raudonąją juostelę iškilmingai paskelbė turnyro pradžią. Į renginį palaikyti karių kovinės dvasios atvykęs LK vyr. puskarininkis srž. mjr. Dainius Snarskis pasveikino dalyvius ir palinkėjo jiems ryžto ir sąžiningos kovos.

Grumtynių dalyviai turėjo galimybę dalyvauti įvairių svorio kategorijų – iki 70 kg, 80 kg, 90 kg, daugiau nei 90 kg ir absoliutaus svorio – kovose, o priešininko pasirinkimą lėmė burtų keliu kompiuterinė programa. Kovų sąžiningumą ir nešališkumą užtikrino teisėjai iš kovos menų klubo „Warriors“.

Po 46-ių atkaklių, reikalaujančių iš dalyvių visų jėgų, kovų paaiškėjo turnyro nugalėtojai:

  • svorio kategorijoje iki 70 kg 1-ąją vietą iškovojo Domantas Murauskas iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono;

  • svorio kategorijoje iki 90 kg nugalėtojas – KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karys Martynas Girskis;

  • kategorijoje daugiau nei 90 kg užtikrintai laimėjo Vitalij Šavelo iš Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko;

  • absoliutaus svorio ir kategorijoje iki 80 kg, nepralaimėjęs nė vienos kovos, nepralenkiamas buvo karo policininkas Artūras Matulevičius.

            Po nugalėtojų apdovanojimo ir oficialaus turnyro uždarymo visi dalyviai galėjo susigrąžinti kovose prarastas jėgas vaišindamiesi specialiai grumtynėms iškeptu tortu.

            LK Karo policija ketina tęsti pradėtą darbą ir kitais metais vėl organizuoti turnyrą. Tikima, kad kitais metais pavyks pritraukti dar daugiau dalyvių, neabejingų kovos menams, pritraukti ne tik karius, bet ir kovotojus iš policijos, VSAT, VST ir kitų jėgos struktūrų.

 

           

Viešųjų ryšių karininkas

kpt. Pavelas Lukjanovas

 

Nuotraukų autorius kpt. Pavelas Lukjanovas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media