Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lapkričio 14–18 dienomis Kaune vyko tarptautinio Karo policijos pakomitečio posėdis.

2016-11-21
image

Lapkričio 14–18 dienomis Kaune vyko antrasis tarptautinio Karo policijos pakomitečio posėdis.

Pagrindinis susitikimo tikslas – tarptautinėmis pajėgomis prisidėti prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teisėtvarkos tarnybos MLOS (angliškai „Military law and order serves“) reformos, kuriant profesionalią Karo policijos tarnybą, gebančią vykdyti savo funkcijas ne tik Ukrainoje, bet ir veikti viename lygmenyje su NATO pajėgomis. Kanados karo policija prisiėmė įsipareigojimą padėti koordinuoti šią reformą ir pritraukti į projektą kuo daugiau užsienio partnerių.

Per pirmąjį susitikimą Ukrainoje tarp šalių sąjungininkių buvo numatyti tik tarpusavio bendradarbiavimo veiksmai. Be to, kiekviena šalis gavo „namų darbą“ – pateikti savo pasiūlymus dėl Karo policijos kovinio rengimo plano tobulinimo, tolesnio dvišalio bendradarbiavimo plėtojimo, tarpusavio veiksmų koordinavimo ir galimybių išplėsti bendradarbiavimą su kitomis šalimis. Lietuvos kariuomenės Karo policija įsipareigojo priimti komiteto dalyvius savo šalyje, organizuojant antrąjį Karo policijos pakomitečio posėdį.

Konferencijoje, vykusioje Kauno įgulos karininkų ramovėje, dalyvavo Kanados, Čekijos, Lietuvos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų karo policijos atstovai, taip pat NATO karo policijos kompetencijos centro vadai.

Pradėdami konferenciją, Karo policijos vadas plk. ltn. Gytis Kazokas ir Kanados karo policijos atstovas plk. ltn. Bernardas Hudsonas (Bernard Hudson), atliekantis pakomitečio vadovo funkcijas, pasveikino visus susirinkusiuosius ir padėkojo sąjungininkams už suteiktas galimybes perduoti sukauptą patirtį, žinias ukrainiečiams, prisijungiant prie Ukrainos MLOS reformos.

Ukrainos ginkluotojų pajėgų karo policijos atstovas plk. Vasylijus Maksimenka (Vasyl Maksimenko) padėkojo komiteto dalyviams už suteiktą pagalbą ir palaikymą reformuojant Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teisėtvarkos tarnybą ir išreiškė viltį, kad bendromis sąjungininkų pajėgomis pavyks kiek galima greičiau pasiekti norimą rezultatą. Ukrainos atstovai konferencijos dalyviams apžvelgė situaciją Ukrainoje, paminėjo, kokie MLOS reformos darbai jau atlikti ir kokie iššūkiai dar laukia ateityje, pristatė, kaip vykdoma antiteroristine operacija Ukrainoje.

Per susitikimą sąjungininkų karo policijos atstovai ukrainiečiams pristatė savo šalių karo policijos struktūras ir turimus pajėgumus, taip pat informavo apie pagalbos galimybes ir davė pasiūlymų kurioje srityje gali prisidėti reformuojant MLOS. Lietuvos kariuomenės Karo policija priėmė iššūkį nuo kitų metų skirti instruktorius treniruoti ukrainiečių karininkus ir seržantus vykdyti karo policijos funkcijas, kartu suteikiant visą reikalingą konsultaciją.

Konferencijoje dalyvavusiems svečiams buvo suteikta galimybė apsilankyti Karo muziejuje, susipažinti su Lietuvos istorija ir jos sunkiu, ryžtingu keliu kovoje už nepriklausomybę, taip pat apsilankyti Kauno miesto įspūdingiausiose istorinio paveldo vietose ir išsamiau susipažinti su Lietuvos kultūriniu ir architektūriniu paveldu.  

Kitas susitikimas, kurio metu šalys sąjungininkės pristatys konkrečius pasiūlymus ir priemones vykdant MLOS reformą, numatytas Ukrainoje.

 

 

Straipsnio ir nuotraukų autorius Karo policijos Viešųjų ryšių karininkas

kpt. Pavelas Lukjanovas

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media