Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės karo policininkai dalyvavo tarptautinėse Karo policijos pratybose „Angel Guardian 2016“ Ispanijoje.

2016-10-31
image

Š. m. spalio 23–28 d. vienuolika Lietuvos kariuomenės karo policininkų dalyvavo tarptautinėse pratybose „Angel Guardian 2016“ Ispanijoje, Beteros mieste. Pratybas organizavo Ispanijos kariuomenės Karo policija. Tai vienintelės Europoje tokio pobūdžio pratybos, orientuotos tik į Karo policijos operacijų ir funkcijų vykdymą. Pratybose dalyvavo Ispanijos kariuomenės oro, jūrų, sausumos ir karinių ekstremalių situacijų vienetų karo policijos padaliniai, taip pat atstovai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos.

Pratybų auditorija – iki būrio dydžio karo policijos vienetai. Pratybose kariai buvo treniruojami atsako į krizines situacijas, remiantis NATO, nacionalinėmis doktrinomis ir NATO procedūromis. Per pratybas didelis dėmesys buvo skiriamas pasidalyti patirtimi ir standartais, vykdant operacijas, tarp skirtingų šalių vienetų, siekiant padidinti skirtingų valstybių karo policijos vienetų galimybes vykdyti bendras karo policijos operacijas.

            Pratybų metu Lietuvos kariuomenės Karo policijos vienetas vykdė užduotis kartu su Ispanijos, JAV ir Lenkijos vienetais. Karo policininkai treniravosi vykdyti sulaikymo operacijas, konvojaus ir VIP apsaugą, eismo įvykių tyrimą, įkaitų laisvinimo operacijas, įkalčių rinkimą CBRN sąlygomis ir kitas karo policijos užduotis.

Tarptautinių karo policijos pratybų metu pasidalijama operacijų vykdymo patirtimi, užmezgama naujų kontaktų ir didinamos Lietuvos kariuomenės Karo policijos vienetų galimybės vykdyti bendras NATO operacijas. Lietuvos karo policininkų įgytos žinios ir praktiniai gebėjimai bus panaudoti tarnyboje ir vykdant NATO karo policijos doktrinų operacijas tarptautinėje aplinkoje.

 

Viešųjų ryšių karininkas

kpt. Pavelas Lukjanovas

 

Nuotrauka iš Karo policijos archyvo

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media