Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2017 m. aktualijos

Lietuvos kariuomenės Karo policijoje liepos 21 d. vyko iškilminga vadų pasikeitimo ceremonija.
2017-07-21
img

2017 m. liepos 21 d. Lietuvos kariuomenės Karo policijoje vyko vadų pasikeitimo ceremonija. Šias pareigas ėjusį plk. Gytį Kazoką pakeitė plk. ltn. Laimas Baliūnas, prieš tai vykdęs štabo viršininko pareigas.

null
Kovo 15-ąją Karo policija minėjo 98-ąsias įkūrimo metines
2017-03-16
img

Lietuvos kariuomenės Karo policijos įkūrimo data laikoma 1919 m. kovo 15 d., kai Kauno karo komendantas subūrė Kauno milicijos kuopą, kurios paskirtis buvo padėti palaikyti tvarką mieste ir apskrityje. Karo policija veikė iki okupacijos pradžios 1940 m. ir buvo atkurta tik 1998 m. spalio 22 d. Lietuvos Respublikos Seime patvirtinus Karo policijos įstatymą. Š. m. kovo 15 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje Karo policija šventiškai paminėjo savo devyniasdešimt aštuntąsias įkūrimo metines.

null
Karo policijos kariai baigė Bazinį karo policininkų kursą
2017-03-11
img

Kovo 10 d. Kaune, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, dešimt karo policininkų baigė Bazinį karo policininkų kursą. Karo policijos vadas plk. Gytis Kazokas kariams įteikė kurso baigimo pažymėjimus ir raudonas beretes su karo policininko ženklu. Pagal Karo policijos tradiciją, tik baigus šį kursą suteikiama teisė dėvėti šias beretes.

null
Kovo 9 d. vyko Karo policijos salės futbolo turnyras
2017-03-10
img

 

Š. m. kovo 9 d. Rukloje (Jonavos r.), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono sporto salėje, siekiant populiarinti sporto šakas ir gerinti karių fizinį pasirengimą, buvo organizuotas Karo policijos salės futbolo turnyras.

null
Karo policijos Šiaulių įgulos komanda štangos spaudimo varžybose – antra.
2017-03-09
img

Š. m. kovo 9 d. Kazlų Rūdos kultūros centre Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla organizavo atvirąsias štangos spaudimo varžybas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Turnyre jėgas išbandyti panoro daugiau nei 70 sportininkų iš 29 komandų.

null
NATO tarptautinės misijos „Tvirta parama“ vadavietės vidinio saugumo kontrolė lietuvių rankose
2017-02-20
img

NATO pajėgos 2015 metais pradėjo įgyvendinti naują misiją Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support Mission). Tai nekovinio pobūdžio misija, kurios užduotis yra mokyti, patarti ir remti šalies nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas užtikrinant stabilumą šalyje. Nuo 2016 m. gegužės mėn. prie šios misijos prisidėjo ir Lietuvos kariuomenės Karo policija. Vasario mėnesį į Lietuvą sugrįžo pirmoji karo policininkų pamaina. Grįžę kariai su savimi atvežė ne tik neįkainojamą tarptautinę patirtį, bet ir suteikė galimybę susipažinti su misijos ypatumais „iš pirmų lūpų“.

null
Apie Karo policijos Kauno įgulą
2017-02-09
img

Apžvelgiant ir apibendrinant praėjusius 2016-uosius metus, galima teigti, kad metai Karo policijai buvo kupini ir įvairių iššūkių, ir reikšmingų išbandymų. Pastaraisiais metais, žymiai padidėjus organizuojamų pratybų skaičiui, nuolat plečiantis tarptautiniam kariniam bendradarbiavimui ir grąžinus šauktinių karių tarnybą, Karo policijai teko susidurti su dar nematytų iškeltų užduočių gausa.

null
Jungtiniame štabe sutikti iš tarptautinių operacijų sugrįžę kariai
2017-02-03
img

Vasario 2 dieną Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe iškilmingai sutikti iš tarptautinės operacijos Afganistano Islamo Respublikoje ir karinės operacijos SOPHIA sugrįžę kariai.

null
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media