Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šeštoji Karo policijos karių grupė išlydėta į tarptautinę NATO operaciją

2019-01-08
image

Sausio 8 dieną Lietuvos kariuomenės ordinariato Šv. Ignoto bažnyčioje į tarptautinę NATO operaciją „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support“) Afganistano Islamo Respublikoje išlydėta Lietuvos kariuomenės Karo policijos šešių karių grupė. Karo policininkai tarnaus operacijos vadavietėje Kabule, kur vykdys tarptautinės karo policijos funkcijas  kartu su Australijos karo policininkais.

Karo policijos kariai šiai misijai ruošėsi pusę metų, dalyvavo įvairiuose kursuose, treniravosi Lietuvos policijos mokykloje ir generolo Adolfo Ramanausko Vanago kovinio rengimo centre, karinių pratybų metu įgijo specifinių įgūdžių, kaip ieškoti sprendimų nestandartinėse situacijose. Pasirengimo metu patirties sėmėsi iš kolegų, kurie jau grįžę iš šios tarptautinės operacijos. Iškilmingos ceremonijos metu kapelionas kpt. Edgaras Vegys palaimino išvykstančius karius ir jų artimuosius. Karo policijos vadas plk. ltn. Laimas Baliūnas savo kalboje teigė „mačiau, kaip stropiai ir intensyviai ruošėtės šiai operacijai, žinau, kad esate kompetentingi ir gerai savo pareigas išmanantys kariai, du iš Jūsų pamainos jau yra dalyvavę tarptautinėje operacijoje Afganistane, tikiu Jumis ir bendraudamas su australų karo policininkais, girdžiu tik pačius geriausius atsiliepimus apie mūsų karių vykdomą darbą kabule“. Taip pat, ceremonijos metu karo policijos vadas išvykstančių karių grupės vadui št. srž. Ramūnui Kasparavičiui įteikė valstybinę vėliavą,  kurią jie iškels misijos vykdymo rajone, ir palinkėjo sėkmės vykdant misijos užduotis.

Karo policijos kariai dalyvauja tarptautinėje NATO operacijoje „Tvirta parama“ nuo 2016 m. gegužės mėn. Karo policininkai iš skirtingų karo policijos vienetų į šią misiją vyksta rotacijos principu, kas šešis mėnesius, ši pamaina jau yra šeštoji karo policijos karių grupė.

Nuotraukų autorė vyr. eil. Eglė Šiaučiulytė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media