Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo policija jau turi naują beretės ženklą

2010-02-02
image

Vasario 1 d. Lietuvos kariuomenės Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Ričardas Pocius rikiuotės metu pasveikino karius su ilgai lauktu ir svarbiu Karo policijai įvykiu - nuo šiol Karo policija turi naują beretės ženklą.

 

Rikiuotės metu plk. ltn. R. Pocius priminė kariams, kad kokarda - metalinis ženklas ant uniforminės beretės - kaip ir vėliava yra kiekvieno kario ir dalinio išskirtinumo, nepriklausomybės ir svarbumo ženklas.

 

Vėliau kiekvienam asmeniškai plk. ltn. R. Pocius įteikė Karo policijos  beretės  ženklą ir palinkėjo kariams sėkmės tarnyboje, išlikti garbingiems,  išdidiems  ir stipriems.

 

Karo policijos ženklas, Lietuvos kariuomenės heraldinis simbolis - tai aštuonių spindulių 50 mm skersmens aukso spalvos žvaigždė su mažesniais sidabro spinduliais tarpuose. Centrinė žvaigždės dalis - raudonais spalvos apskritimas aukso spalvos kraštais ir su Lietuvos kariuomenę simbolizuojančiais aukso  spalvos Gediminaičių stulpais per vidurį.

 

Naujasis Karo policijos beretės ženklas atsispindi visoje Karo policijos atributikoje, t.y. tarnybos antsiuve, Karo policijos tarnybos ženkle ir t.t. Iki naujojo ženklo patvirtinimo Karo policijos kariai ant beretės segėjo Sausumos pajėgų beretės ženklą.

 

 

Parengta pagal Karo policijos S5 skyriaus CKB specialistės srž.  Jūratės Masiulienės informaciją.

Karo policijos nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media