Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo policijoje tarnybą pradėjo dvi aviganės Maja ir Meira

2009-12-09
image

Naujai įsteigtoje Lietuvos kariuomenės Karo policijos Prevencijos ir ikiteisminio tyrimo valdyboje pradėjo veikti naujas K9 skyrius, kuriame šiuo metu tarnybą atlieka dvi karės kinologės eilinės Ingrida Plečkaitytė ir Sigita Bacevičiūtė. Kartu su karėmis K9 skyriuje tarnauja ir jų auklėtinės tarnybiniai šunys vokiečių aviganė vardu Maja S Policaini Zach ir belgų aviganė Meira.

 

Pagal K9 skyriaus kariams keliamus reikalavimus, kinologės I. Plečkaitytė ir S. Bacevičiūtė baigė Lietuvos kariuomenėje rengiamą 13-os savaičių bazinį kario kursą, kuriame kartu su savo tarnybiniais šunimis dalyvavo kaip viena darni komanda.

 

Prieš pradėdamos tarnybą Karo policijoje kinologės tarnavo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

 

K9 skyriaus funkcija - pasitelkus tarnybinius šunis gerinti Karo policijos nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų atskleidimą ir prevenciją. Tarnybiniai šunys mokomi ieškoti narkotinių medžiagų, sprogmenų, ginklų, saugoti tarnybos objektus, atlikti paieškos ir gelbėjimo darbus, malšinti riaušes bei pėdsekystės. Taip pat jie gali būti panaudojami kaip specialioji priemonė ginant asmenį ar saugomą objektą nuo užpuolimo, sulaikant asmenį, pabėgusį iš sulaikymo vietos ar konvojavimo metu, sulaikant asmenį, įtariamą padarius nusikalstamą veiką arba šiurkščiai pažeidžiantį viešąją tvarką ar tvarką karinėje teritorijoje.

 


Parengė Karo policijos S5 skyriaus specialistė srž. Jūratė Masiulienė
A. Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media