Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Afganistano policininkai veržiasi mokytis

2012-05-23
image

Pirmą kartą Goro provincijos policijos mokymo centre į Lietuvos vadovaujamą policijos patarėjų grupės (PPG-1) nuo gegužės 21 d. organizuojamą mėnesio bazinį patrulio kursą susirinko net 80 kursantų, nors buvo tikimasi tik penkiasdešimties.

 

Patvirtinus 2012 m. organizacinę struktūrą buvo įsteigtas naujas Goro provincijos uniformuotos policijos greitkelių policijos padalinys, todėl į šiuo metu vykstantį bazinį patrulio kursą papildomai atrinkta ir priimta 30 naujai įsteigto padalinio pareigūnų.

 

Kurse taip pat dalyvauja policininkai iš visų Goro provincijos rajonų nuovadų, policijos štabo ir kitų padalinių. Nors mokymo centras nėra prabangus ir erdvus, policininkai džiaugiasi galimybe tobulėti ir prisidėti prie saugumo šalyje stiprinimo. Siekiant pagerinti tokio gausaus kursantų būrio gyvenimo ir mokymosi sąlygas, Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG-15) parėmė mokymo centrą, padovanodama palapines, užklotus ir kitų mokymui naudingų priemonių.

 

PPG-1 instruktoriai dalyvauja mokymo centre vykstančiuose užsiėmimuose, organizuoja išmoktų pamokų pasitarimus, moko vietinius instruktorius, pataria mokymo centro vadovybei dėl mokymų tvarkaraščių sudarymo bei mokymo metodikų tobulinimo.

 

Nuo 2010 m. vidurio Goro provincijoje įsteigus Policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupę ( dabar ji vadinama Policijos patarėjų grupė) Policijos mokymo centre jau parengta per 400 policininkų.

 

Šiuo metu Goro provincijoje veikianti PPG glaudžiai bendradarbiauja su Goro provincijos Policijos vadovybe, personalo, logistikos specialistais bei už mokymą atsakingais pareigūnais, pataria ir padeda sukomplektuoti aprūpinti bei apmokyti vietos policijos pajėgas. Grupę sudaro 20 karių, iš jų 12 JAV, šeši Lietuvos kariuomenės kariai ir du Viešojo saugumo tarnybos instruktoriai.

 

Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė pervadinta į Policijos patarėjų grupę atsižvelgus į tai, kad nuo 2011 m. pabaigos yra keičiamas NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacijos Afganistane pobūdis ir pajėgos pereina iš mokomosios į patariamąją funkciją.


Teksto ir nuotraukų autorius kapitonas Artūras Kazlauskas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media