Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Goro policijos instruktoriai pirmą kartą savarankiškai pravedė bazinį patrulio kursą

2012-06-20
image

Birželio 19 d. Goro provincijos policijos mokymo centre sėkmingai užbaigtas Bazinis policininko kursas. Iškilmingos ceremonijos metu šešiasdešimt šešiems kurso klausytojams įteikti diplomai, taip pat stropiausias policininkas ir taikliausias šaulys papildomai apdovanoti garbės raštais ir dovanomis.

 

Šis bazinis patrulio kursas buvo pirmasis, kurį Goro provincijos policijos mokymo centro instruktoriai pravedė savarankiškai. Kurso metu Lietuvos vadovaujamos Policijos patarėjų grupės (PPG) specialistai kolegoms afganistaniečiams tik pagelbėjo sudaryti kurso užsiėmimų tvarkaraštį, parengti mokymo metodikas, taip pat nuolat stebėjo ir vertino vedamus užsiėmimus.

 

„Mokymo centro personalas pakankamai kvalifikuotas, kad PPG patariamas galėtų organizuoti ir vesti kursus. Savarankiškumui užtikrinti reiktų tik pagerinti centro vadovybės organizacinius gebėjimus, tobulinti instruktorių žinias, daugiau dėmesio skirti užsiėmimų pravedimo metodikai ir technikai, taip pat aprūpinti mokymo centrą bent minimaliomis organizacinėmis priemonėmis - kompiuteriu, projektoriumi, spausdintuvu", - pasakojo PPG vadas majoras Darius Bartaševičius.

 

Ceremonijoje dalyvavo Goro provincijos gubernatorius dr. Abdullah Heiwadas, Čagčarano policijos viršininkas pulkininkas Delawar-Shah Delawari, kiti aukšti vietos policijos pareigūnai, vadai bei religiniai lyderiai. Į ceremoniją taip pat buvo pakviesti Lietuvos vadovaujamos penkioliktosios Provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) pamainos, EUPOL misijos vadai bei visa Policijos patarėjų grupė.

 

Gubernatorius dr. A. Heiwadas savo kalboje džiaugėsi sparčiai tobulėjančiomis Goro provincijos policijos pajėgomis, ragino kursantus nenuleisti rankų, visomis jėgomis ir naujai įgytomis žiniomis prisidėti prie saugumo situacijos šalyje gerinimo. Čagčarano policijos viršininkas dėkojo Policijos patarėjų grupei (PPG) už paramą rengiant policininkus, patariant vadams ir štabo specialistams. Policijos patarėjų grupės instruktoriai įteikė suvenyrus labiausiai pasižymėjusiems policininkams ir pademonstravo pačių sumontuotą filmą apie sunkiausias ir šmaikščiausias kurso akimirkas.

 

Po poros savaičių rengiamas jau kitas bazinis policininko kursas, kurio klausytojų sąrašas jau sudarytas, o policininkai iš nutolusių Goro provincijos rajonų jau rengiasi kelionei į provincijos centrą - Čagčaraną.

 

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų - kariuomenės ir policijos - atsakomybė už savo šalies saugumą. Pasikeitus operacijos Afganistane pobūdžiui ir pajėgoms perėjus iš mokomosios į patariamąją funkciją, Goro provincijoje veikusi Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė (POMSG), nuo šių metų gegužės buvo pertvarkyta į Policijos patarėjų grupę (PPG).

 

Afganistano nacionalinei policijai patarianti Lietuvos vadovaujama Policijos patarėjų grupė vykdo bendras operacijas ir jungtinius patrulius su vietos policijos pareigūnais. PPG grupėje 20 narių: 12 JAV karių ir aštuoni lietuviai - Karo policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Jai vadovauja majoras Darius Bartasevičius.

 

PPG-1 informacija ir nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media