Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pabradės poligone vyksta Karo policijos rezervo karių pratybos

2012-08-21
image

Rugpjūčio 18 dieną Pabradės poligone prasidėjo dviejų savaičių Karo policijos aktyviojo rezervo karių parengimo pratybos, kuriose dalyvauja dešimt atsargos karo prievolininkų iš Vilniaus apskrities. Per pratybas kariai atnaujins teorines žinias ir praktinius įgūdžius, kad esant poreikiui aktyviojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.Tokio pobūdžio pratybas Karo policija surengė pirmą kartą.


Jaunesnysis eilinis Renatas Builo, Karo policijos rezervo skyriaus skyrininkas, prieš dešimt metų atlikęs privalomąją karo tarnybą Vidaus reikalų ministerijos mokymo centre, sako, kad negalėjo atsisakyti progos dar kartą užsivilkti uniformą, prisiminti kario duoną ir parako skonį. „Atvykau čia, nes bijojau, kad daugiau tokio pasiūlymo galiu ir nebesulaukti, nežiūrint į tai, kad turiu gerą darbą, puikią šeimą, nuostabius vaikus. Nemanau, kad per tokį trumpą laiką ką nors iš jų nuskriausiu, skirdamas laiką sau, savo vidiniams poreikiams - karybai. Kasdieninėje rutinoje dažnai pagalvodavau apie tai, kad mielai sugrįžčiau į kariuomenę. Jau per keletą dienų įsitikinau, kad atrinkti rezervo kariai yra draugiški, linksmi, motyvuoti, jiems, kaip ir man, viskas yra įdomu. Nustebau čia sutikęs ir buvusius savo tarnybos draugus. Man čia viskas patinka ir tikiuosi, kad laikas čia neprailgs".


Pabradės poligone vykstančiuose užsiėmimuose kariai bus rengiami keliais etapais: pirmiausia vyks karių individualus, vėliau kolektyvinis rengimas, o visas pasirengimas bus įvertintas kompleksinėmis pratybomis. Kariai susipažins su šiuo metu Lietuvos kariuomenės Karo policijos naudojama ginkluote, spec. priemonėmis ir kovos technika.


Karo policijos kariai iškėlė tikslą ir sau - surengti pratybas taip, kad jos būtų intensyvios, įdomias ir naudingos jose dalyvaujantiems. „Stengsimės rezervo karius supažindinti su šiandienine Lietuvos kariuomene, parodyti, kaip mes per tą laiką „užaugome". Manau, kariams turėtų būti įdomu palyginti jų dienų ir šiandieninę tarnybą. Svarbiausia, kad kariai po pratybų negailėtų čia praleisto laiko," - sakė pratybų vadovas kapitonas Ramūnas Jankauskas.


Visi aktyviojo rezervo kariai, sėkmingai baigę užsiėmimus, bus įtraukti į Karo policijos duomenų bazę.


Kviečiamiems kariams buvo iškelti tam tikri reikalavimai, pagrindinis iš jų - kariai turi būti tarnavę Vidaus reikalų ministerijos struktūroje, turėti ne mažesnį nei vidurinį išsilavinimą ir tarnavę specialiose kuopose, kuriose supažindinti su policijos veikla.


Pašauktų į pratybas karių amžiaus vidurkis - apie 30 metų.


Ateityje tokias aktyviojo rezervo parengimo pratybas planuojama rengti ir Kauno bei Klaipėdos apskrityse.

 

Teksto ir nuotraukų autorė srž. Jūratė Masiulienė, Karo policija

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media