Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Prieš misiją Afganistane - mokymai Prancūzijoje

2012-04-25
image

Balandžio 9-19 dienomis NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovauajmos Policijos patarėjų grupės (PPG-1) (pirmiau vadintos Policijos operacinės mokymų ir sąveikos ketvirtosios grupe) kariai Prancūzijos Žandarmerijos nacionaliniame mokymų centre, Saint-Astier miestelyje, dalyvavo tarptautiniuose pasirengimo misijai Afganistane mokymuose. Kartu su Lietuvos kariai juose dalyvavo Prancūzijos, Albanijos, Norvegijos, Kroatijos ir Nyderlandų kariai.


Mokymus organizavo Žandarmerijos mokymo centro instruktoriai, savo patirtimi taip pat dalijosi ir tarptautinių misijų patirtį turintys instruktoriai iš kitų valstybių, t. y. Didžiosios Britanijos, JAV, Kokybės ir politikos standartų centro patarėjas iš Afganistano.


PPG-1 kariai pasitikrino pasirengimą dalyvauti tarptautinėse misijose, lavino savo įgūdžius. Per pratybas buvo modeliuojamos situacijos, panašios į realius veiksmus, įvykusius Afganistane . Sukurti situacijas, panašias į tikrąsias, padėjo iš Afganistano atvykę dešimt policijos pareigūnų. Mokymų metu kariai turėjo puikią galimybę tiesiogiai bendrauti su afganistaniečiais, susipažinti su šios šalies jėgos struktūros sudėtimi, jų taktinių veiksmų ypatumais ir kultūrinėmis subtilybėmis.


Mokymų metu įgyta patirtis ir žinios padės perimti ir šiuo metu misiją atliekančios POMSG-3 grupės karių pareigas bei funkcijas, taip pat padės vykdyti planuojamos saugumo situacijos perdavimą vietos Afganistano pajėgoms.


PPG-1 grupę sudaro 20 karių, iš jų 12 JAV Nacionalinės gvardijos ir 8 Lietuvos kariuomenės kariai. Grupei vadovauja mjr. Darius Bartaševičius. Pagrindinė grupės užduotis - mokyti, patarti ir kitomis priemonėmis prisidėti prie Afganistano nacionalinės policijos pajėgų rengimo. POMSG veiklą Goro provincijoje pradėjo 2010 metų lapkričio viduryje.

Balandžio 24 d. PPG-1 kartu su Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės penkioliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-15), Afganistano kariškiams patarsiančios grupės (KPG-1) ir ISAF vadavietėse tarnausiančiais Lietuvos kariai Alytuje dalyvavo iškilmingoje išlydėtuvių ceremonijoje. Misiją Afganistane kariai pradės gegužės viduryje.


Seržantė Jūratė Masiulienė, Karo policija

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media