Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sutikti iš Afganistano grįžę Lietuvos kariai

2012-05-29
image

Fotogalerija (Nuotr. aut.  Eugenijus Žygaitis)

 

Gegužės 29 d. Panevėžyje, Laisvės aikštėje, oficialios ceremonijos metu sutikti iš tarptautinės misijos Afganistane grįžę Lietuvos kariai.

 

„Jūs padarėt savo darbą puikiai. Prieš savaitę grįžau iš Čikagoje vykusio NATO viršūnių susitikimo, kur įsitikinau, kad kiekvienas jūsų buvote Lietuvos ambasadoriais NATO. Kiekvieno jūsų indėlis į Goro provincijos atkūrimą yra ir indėlis į mūsų saugumą", - sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

„Ko gero paskutinį kartą Panevėžyje sutinkame mūsų karius, grįžusius iš Afganistano, nes kitais metais perduosime atsakomybę už provincijos saugumą afganistaniečiams", - kalbėjo krašto apsaugos ministrė, dėkojusi karių artimiesiems už paramą ir palaikymą.

 

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius kariams dėkojo už puikiai atliktas užduotis. „Mūsų sąjungininkai NATO žino, kad kur lietuviai nuvažiuos, visur užduotis bus atlikta puikiai", - teigė kariuomenės vadas.

 

JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse dėkojo kariams už pasišventimą ir pasiaukojimą. „Nors jūsų misija ir nelengva, tačiau ji yra gyvybiškai svarbi abiem mūsų valstybėms ir viso pasaulio saugumui", - sakė JAV ambasadorė.

 

Ceremonijoje sutikti kariai, kurie pusę metų tarnavo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės keturioliktoje pamainoje (PAG-14), taip pat apie 20 Lietuvos ir JAV karių, dalyvavusių Goro provincijoje veikiančioje Lietuvos vadovaujamoje Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupėje, taip pat kariai, atlikę misiją įvairiuose NATO tarptautinės operacijos štabuose Afganistane.

 

Grįžę kariai buvo apdovanoti medaliais už dalyvavimą tarptautinėse operacijose, kariuomenės vado, Jungtinio štabo viršininko ir kitais apdovanojimais.

 

Sutiktuvių ceremonijoje taip pat dalyvavo Gruzijos ambasadorius Lietuvoje George Kerdikoshvili, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadą pavaduojantis pulkininkas Sergejus Draščiukas, Jungtinio Štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis, Seimo narys Antanas Matulas, Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, Ukrainos gynybos atašė jūrų kapitonas Dmytro A. Donskoi, karių artimieji, kiti svečiai.

 

Ugnė Naujokaitytė, KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, mob. tel. 8 640 453.

 

Giedrės Maksimovicz nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media