Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lauko pratybose kariai maitinami iš šviežių produktų pagamintais patiekalais

2012-10-12
image

Spalio 1-12 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono mokymo centre Kazlų Rūdoje pasirengimą misijai Afganistane dalyvavę šešioliktosios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-16) pamainos kariai pirmieji turėjo galimybę išbandyti naują maitinimo būdą - iš šviežių, o ne konservuotų, maisto produktų pagamintais patiekalais. Toks maitinimas bus organizuojamas tuomet, kai pratybos ar mokymai truks ilgiau nei 10 dienų.

 

Nuo šių metų pavasario patvirtinti nauji Lietuvos kariuomenės maitinimo valgiaraščiai ir jų receptūros, kurie leidžia turint reikiamą įrangą karius lauko sąlygomis taktinių pratybų ir mokymu metu maitinti iš šviežių maisto produktų pagamintais valgiais.

 

Maitinti karius šviežiais, ne konservuotais maisto produktais galimybė atsirado Vytenio batalioną aprūpinus visa reikalinga įranga: konteineriais-šaldytuvais, termosais šalto ir karšto maisto laikymui ir transportavimui.

 

Tai kaip gi organizuojamas karių maitinimas lauko sąlygomis? Maitinimo blokas, kurį sudaro valgykla ir kitos jai priklausančios patalpos, atvežami į nustatytą vietą. Tuomet Vytenio bataliono Lauko stovyklos kuopos kariai per 72 val. bet kokioje aplinkoje pastato ir paruošia darbui visą maitinimo bloką. Tokioje valgykloje gali būti pamaitinti nuo 160 iki 800 karių.

 

„Virėjui geriausias įvertinimas ir pagyrimas yra tuomet, kai kariai po pietų palieka tuščias lėkštes", - džiaugėsi Vytenio bataliono Lauko stovyklos kuopos maitinimo skyriaus vyresnysis virėjas seržantas Rolandas Gadišauskas. Virėjo teigimu, ¬į pratybas atvykę kariai pamatė, kad valgykloje maistas skoniu nenusileidžia gaminam namie. Pratybose sutikti kariai vieningai pritarė naujam maitinimo būdui ir džiaugėsi, kad neteko „sėdėti ant konservų", o gavo įvairų ir subalansuotą maistą.

 

Anksčiau Lietuvos kariuomenės padaliniai lauko pratybų metu neturėjo tinkamos įrangos, reikalingos gaminti, sandėliuoti greitai gendančius maisto produktus, taip pat nebuvo sudaromi maisto iš šviežių produktų valgiaraščiai. Kariai turėdavo kelias savaites iš eilės maitintis iš konservuotų maisto produktų pagamintais patiekalais.

 

Logistikos valdybos informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media