Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Logistikos valdybos kariai neatlygintinai davė kraujo

2012-12-04
image

Gruodžio 4 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje tarnaujantys kariai ir darbuotojai dalyvavo surengtoje kraujo donorystės dienoje. Kariai neatlygintinai davė kraujo, taip pat visi norintys buvo įtraukti į Lietuvos ir pasaulio negiminingų donorų registrus ir tapo potencialiais kaulų čiulpų donorais sunkiai sergantiems kraujo vėžiu ligoniams.

 

„Vien Santariškių klinikose per dieną reikia kraujo maždaug šimtui žmonių, tačiau surinkti tiek ne visada pavyksta. Būna dienų, kai į kraujo centrą ateina 20-30 donorų. Todėl mums svarbus kiekvienas donoras", - teigė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų „Kraujo centro" medicinos gydytoja Ana Ozlovska.

 

Kasmet Logistikos valdyboje organizuojama donorystės dienoje apsilanko vis daugiau karių ir darbuotojų, kuriems svarbu padėti kitiems. „Džiaugiuosi, kad duodamas kraujo galiu padėti bent vienam žmogui", - sakė štabo seržantas Artūras Povilauskas.

 

Darbuotojai iš Santariškių klinikų džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių supranta ne tik kraujo donorystės, bet ir kaulų čiulpų donorystės svarbą, kadangi tikimybė kraujo vėžiu sergantiems surasti tinkamą donorą tarp artimųjų yra tik apie 20 proc. Kitiems sergantiems būtina rasti tinkamą donorą Lietuvos ir Pasaulio negiminingų kaulų čiulpų donorų registre. Šiuo metu jame yra užregistruoti 12 milijonų savanorių donorų, tačiau netgi iš tiek kartais nerandama tinkamo.

 

Logistikos valdybos informacija ir nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media