Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2018 metų įvykiai

dfhd

  

Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos ir Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija“ kovinės vėliavos įteikimo metinių minėjimas

 

 

       Š. m. kovo 23 d. Vilniaus karininkų ramovėje vyko Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos ir Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija" pirmųjų kovinės vėliavos įteikimo metinių minėjimas.

 

       Iškilmingame renginyje dalyvavo LR krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, prof. dr. Valdas Rakutis, Lietuvos kariuomenės pajėgų ir dalinių vadai, vyriausieji puskarininkiai, kiti garbingi svečiai.

 

 

       „Nuo seniausių laikų dalinio vėliava yra karių vienybės ir garbingos istorijos simbolis, kuris atspindi praeities ir šių dienų puoselėjamas tradicijas ir karių kovos dvasią“ - tokiais žodžiais prof. dr. Valdas Rakutis pradėjo įžanginį pristatymą apie Lietuvos kariuomenės vėliavų istoriją ir jų svarbą. Susirinkusieji galėjo ne tik klausytis profesoriaus pristatymo, bet ir pamatyti iliustracijas bei nuotraukas, kuriose atsispindėjo vėliavose naudojami ženklai, jų svarba ir kokią vietą kovos lauke užimdavo dalinio vėliavą nešantis karys.

 

       Po išsamaus profesoriaus pranešimo vienerių metų kovinės vėliavos įteikimo proga, sveikinimo žodį tarti pakviestas krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

       „Man kaip tikram aukštaičiui džiugu šiandien būti su Jumis ir kartu švęsti pirmąsias brigados „Aukštaitija“ vėliavos įteikimo metines. Tai yra tikras kovinis vienetas, kuris vykdydamas savo pareigą yra pasiruošęs ginti tėvynę. Jūsų stiprybė yra tai, kad jūsų funkcija ir jūsų darbas, pirmiausiai yra mokinti kitus. Tikriausiai nėra geresnio ir prasmingesnio darbo kaip mokinti bei ruošti karius, puskarininkius, karininkus bei rezervistus, todėl jūs esate šviesiausia kariuomenės pusė, todėl dar kartą sveikinu visus ir linkiu visiems sėkmės šiame bendrame darbe“ - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

       Labiausiai nusipelniusiems kariams buvo įteikiami LR krašto apsaugos ministro, Lietuvos kariuomenės vado ir Mokymo ir doktrinų valdybos vado medaliai bei padėkos.

 

       „Lygiai prieš metus kovinė vėliava buvo įteikta simboliškai per pratybas ir simboliška yra tai, kad po metų mes švenčiame šią dieną ką tik grįžę iš pratybų, kurios yra tapę neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Vėliava tai stiprybė, garbė ir vienybė, iš jos mes semiamės stiprybės, mes vienijamės aplink ją, ji skirta ne papuošti rikiuotei, tai vėliava su kuria, jei reikės mes eisime į mūšį. Dėkoju visiems, kurie prisidėjo ir prisideda prie geresnės ateities kūrimo stiprinant Lietuvos kariuomenę“ - sakė Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos ir Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija“ vadas plk. Danas Mockūnas.

 

       Perduodamas sveikinimus nuo kariuomenės ordinaro vyskupo Gintaro Grušo, Lietuvos kariuomenės vyriausiojo kapeliono plk. ltn. Rimo Venckaus, dievo palaimos už visus brigados karius, už jų idėjas, už jų siekius ir už jų artimuosius, bendrai maldai pakvietė Lietuvos kariuomenės Ordinariato vyresnysis kapelionas mjr. Remigijus Butkevičius.

 

       Šventinį renginį vainikavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, Vilniaus kamerinės operos įkūrėja, režisierė Inesa Linaburgytė, kuri atliko Vinčenco Belini (Vincenzo Bellini) bei Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) arijas.

 

Daugiau nuotraukų rasite: čia

 

 

Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos viešųjų ryšių specialistas vyresnysis seržantas Nerijus Vitas, mob.  8 698 49123.

 

Nuotraukų autorius - gr. Paulius Rakauskas

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-03-26
Sprendimas: Fresh Media