Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Istorijos ir karybos tematika

Lietuva – Lenkija, arba Atgal į ateitį
2012-02-08

Lietuvos ir Lenkijos santykiai laikomi blogėjančiais. Abi šalys atvirai pradėjo tarpusavio santykius modeliuoti pagal principą „tu man – aš tau!”. Abiejų šalių spauda rašo tai apie svarbaus valstybės veikėjo ryžtą nekelti kojos Lietuvon, tai apie separatistinio pobūdžio provokacijas su lenkiškais užrašais jau ne tik įstaigose, bet ir Lietuvos pakelėse. Viskas abiejų pusių dažniausiai suvedama į jau įgrisusią temą - pavardžių rašybą. Tuo tarpu tiek vieni, tiek kiti supranta, kad ne čia šuo pakastas. Lenkams pavardė su „w“ turi atstoti nerašomą pasuose tautybę, lietuviai, puikiai šitai suvokdami, jokiu būdu su tuo nesutinka. Abi pusės laikėsi skirtingos taktikos – lenkai gan sėkmingai „dirbo“ tarptautiniu lygmeniu, išnaudodami ES struktūras, lietuviai gi ilgą laiką valstietiškai gudravo, tempdami nerišlių pažadų gumą, kol Konstitucinis Teismas nepadėjo taško, ir tik tada ryžosi pasiprašyti ES užtarimo.

null
Nepražuvo nei vienas kraujo lašas
2011-11-16

Vienas tragiškiausių, epopėjinių mūsų istorijos puslapių – Lietuvos partizaninis karas – tebėra unknown war ne tik Vakarų istorikams, bet ir mums patiems. Literatūra apie šį karą, išskyrus vieną kitą išimtį, dažniausiai yra aprašomojo pobūdžio. Net ir meninės pa¬stangos įprasminti skaudžią Lietuvos patirtį dažniau patiria nesėkmę nei sėkmę (turime galvoje kad ir filmą „Vienui vieni“). Šio reiškinio priežastys yra dvejopos. Pirmoji – moralinio pobūdžio. Mūsų savimonė šiuo klausimu tebėra suskilusi, sakytume, šizofreniška, niekaip nesusitvarkanti su praeities fantomais, su pačia savimi, niekaip negalinti prisipažinti ir kartu pripažinti to, kas stropiai slepiama net nuo savęs, nuo to, kas gali būti pavadinta savimonės sąžine.

null
Naujasis terorizmas yra Dievo rūstybės ženklas
2011-11-16

Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Patackas įsitikinęs, kad XXI amžiaus pradžioje pasaulį krečiančių teroro aktų giliausia priežastis yra eschatologinio pobūdžio.

null
Cchinvali. Mintys iš karo lauko
2011-11-16

Simboliška, kad gruzinų tautos ir valstybės pranokėją vadino Dovydu. Karalius Dovydas (Car David) - tai tarsi lietuvių karalius Mindaugas. Nuo jo prasideda tautos augà, gausà ir galia. Tačiau tai, kas dabar vyksta senajame Kavkasioni, yra atkartojimas anos mitinės kovos tarp Dovydo ir Galijoto; mažo ir milžino; silpno, bet subtilaus - ir stipraus, bet grubaus; pagaliau teisaus ir neteisaus. Mūsų akyse kartojasi šis apokalipti¬nis mūšis, kurio šešėlis grėsmingai krenta ir ant Lietuvos ateities...

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media