Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kilnojamoji paroda „Prisiekę kovoti už laisvę“.

2016-12-19

1944-1954 m. laikotarpis dar vadinamas Lietuvos karu, ginkluotąją sovietine rezistencija, partizaniniu karu ir yra unikalus reiškinys Lietuvos istorijoje. Šio pasipriešinimo sovietinei rezistencijai metu vien ginkluotojo pasipriešinimo aktyviais dalyviais buvo ne mažiau kaip 50 tūkst., o visame pasipriešinimo judėjime dalyvavo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių. Šiuo laikotarpiu žuvo daugiau nei 20,5 tūkst. partizanų. Daug žmonių mano, kad partizanai veikė neorganizuotai, tačiau paroda paneigia šią nuostatą. Partizanai turėjo pasipriešinimo strategiją ir taktiką, kurią grindė tarptautine ir vidine politine šalies padėtimi ir okupantų veiksmų analize. Kilnojamoji paroda „Prisiekę kovoti už laisvę" pateikia tris pagrindinius partizaninio karo laikotarpius Lietuvoje: 1944 m. liepa - 1946 m. gegužė, 1946 m. gegužė - 1948 m. lapkritis, 1948 m. lapkritis - 1953 m. pavasaris. Parodą parengė Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos skyrius ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Genocido aukų muziejus.

Paroda Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos karininkų ramovėje pirmo aukšto konferencijų salėje. Adresas: Vytauto g. 5, Klaipėda, nuo 2016-12-19 iki 2016-12-23.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media