Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Paskaita apie Mažosios Lietuvos istoriją

2016-12-19
Gerbiamieji,
2017 m. sausio 5 d. 15 val. Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos karininkų ramovėje, I aukšto salėje, (Vytauto g. 5,) vyks paskaita apie Mažosios Lietuvos istoriją. Paskaitą skaitys Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė doc. dr. Silva Pocytė.
2014 m. Valstybinė lietuvių kalbos komisija penktuoju Lietuvos etnografiniu regionu paskelbė Mažąją Lietuvą. Žvelgiant į žemėlapį matytume, jog šiandieninei Lietuvai priklauso tik šiaurinė buvusios Mažosios Lietuvos dalis, istorinis Klaipėdos kraštas, o pietinė buvusios Mažosios Lietuvos dalis (Tilžės, Ragainės apylinkės) dabar yra Rusijos federacijos dalis.
Klaipėdos kraštas, kaip atskira teritorija, susiformuoja po Pirmojo pasaulinio karo, kai Versalio taikos sutartimi 1919 m. buvo atskirtas nuo Vokietijos, kuriai kraštas kaip ir visa Mažoji (arba dar vadinama Prūsijos) Lietuva priklausė kelis šimtus metų.
1923 m. sausio mėnesį Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos. Pranešime bus diskutuojama, kodėl Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto istorija yra svarbi Lietuvai bei bus apžvelgiami kai kurie 1923 m. sausio įvykių esminiai aspektai.
Po paskaitos prof. dr. Vygantas Vareikis ir dr. Vytautas Jokubauskas pristatys Baltijos šalių istorijos magistro studijų programą su pasirenkamaisiais karo istorijos studijų dalykais. Kariai, KAS darbuotojai, turintys bakalauro kvalifikaciją humanitarinių arba socialinių mokslų srityse ir norintys tęsti studijas, galės išklausyti šią studijų programą ir užduoti klausimus akademikams. Programa pridedama prisegtuke.
Kviečiame visus norinčius dalyvauti.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media