Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgos

SP, logo

<<< Daugiau informacijos rasite šiuose svetainės skyriuose

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos (SP) yra didžiausia kariuomenės dalis, skirta Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai. SP yra sudedamoji Lietuvos kariuomenės reguliariųjų pajėgų dalis, pavaldi Lietuvos kariuomenės vadui. 

 

Sausumos pajėgų tikslas - parengti SP karinius vienetus valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, gebančius dalyvauti tarptautinėse operacijose. 

 

Sausumos pajėgų kariai vadovaujasi Lietuvos kariuomenės vertybėmis: patriotizmas, ištikimybė, pasiaukojimas, sąžiningumas, drąsa, pagarba, garbė ir principingumas.

 

Sausumos pajėgų diena laikoma liepos 15 d. Ji siejama su tuo, kad 1410 m. liepos 15-ąją vykusį istorinį Žalgirio mūšį aprašančiuose istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą užfiksuotas raudonos vėliavos su Gediminaičių stulpais panaudojimas mūšyje. Būtent šios vėliavos pavyzdžiu buvo sukurta ir 2005 m. patvirtinta dabartinė SP vėliava.

 

 

Pratybų "Žaibo kirtis 2015" akimirka

aut. P. Čilinskas 

 

Sausumos pajėgos plėtojamos pagal NATO standartus didinant operacinį veiksmingumą ir stiprinant gebėjimus veikti kartu su kitomis NATO šalių pajėgomis. Kariai nuolatos tobulina įgūdžius ir gebėjimus kariniuose mokymuose ir pratybose Lietuvoje ir kitose Aljanso šalyse.

SP, Tvirtas, skydas, kariai

Pratybų "Tvirtas skydas 2011" atidarymo ceremonija

aut. A. Pliadis 

                                                        

Šiais metais vykdant karinį rengimą SP pagrindinis dėmesys bus skiriamas pasirengimui ginkluotai valstybės gynybai ir taikos meto užduočių vykdymui. Dėmesys nemažės ir pasirengimui budėjimams Taikos meto užduočių pajėgose, NATO greitojo reagavimo pajėgose (2016 m.) ir ES kovinėje grupėje (2016 m. I pusmetį).  

                                      
SP pajėgumų išlaikymas ir vystymas šiais metais bus užtikrinamas ir toliau organizuojant bendras SP ugnies paramos, žvalgybos, nekinetinių operacijų, ryšių ir informacinių sistemų padalinių pratybas, mokymo periodus bei seminarus.  

  
Kaip ir praėjusiais metais, „Geležinio Vilko" brigados parengimą šiemet organizuos ir vykdys SP štabas, esant poreikui, bendradarbiaujant su Danijos divizija. Kitų SP tiesiogiai pavaldžių vienetų parengimu rūpinsis taip pat SP štabas. 

         
SP sudaro Sausumos pajėgų štabas, Krašto apsaugos savanorių pajėgos (štabas ir 6 rinktinės), Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas" (štabas, LDK Algirdo, DK Vaidoto, karaliaus Mindaugo husarų, kunigaištienės Birutės ulonų pėstininkų batalionai ir generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas), Motorizuotoji pėstininkų brigada "Žemaitija" (štabas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų ir Kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalionai) bei Juozo Vitkaus inžinerinis batalionas ir Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras. Pajėgose tarnauja ir dirba apie 3 500 karių ir civilių bei bemaž 4 500 karių savanorių.               

Prisijunkite prie mūsų Facebook  ir youtube

  

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-01-18
Sprendimas: Fresh Media