Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Budėjimas LK Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose

2016 metais budėjimą Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose (TMU OP) tęsia Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas drauge su Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinėmis ir priskirtais padaliniais iš kitų Sausumos pajėgų vienetų.

 

2015 metais budėjimą Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose (TMU OP) vykdė  ketvirtoji karių pamaina, viso apie 770 karių Kaip ir 2014 metais TMU OP pagrindą sudarė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai. Operacinių pajėgų štabas buvo suformuotas LDK Butigeidžio Dragūnų bataliono štabo pagrindu, pagrindines pajėgas sudarė daugiau nei 600 karių savanorių iš visų Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių, remiamų Juozo Vitkaus inžinerinio ir karaliaus Mindaugo husarų batalionų karių.

 

Nuo 2014 m. sausio 1 d. iki metų pabaigos budėjimą Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose (TMU OP) vykdo trečioji, iš beveik 950 karių sudaryta, karių pamaina. Kaip ir iki šiol, TMU OP sudarytos iš Sausumos, Jūrų, Oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų elementų. Trečiajame TMU OP SP elemente (TMU OP SPE 3)  budėjimą šiuo metu vykdo apie 700 karių, kurių pagrindą ir štabą sudaro LDK Butigeidžio dragūnų bataliono kariai. Vienetą remia kariai iš KASP, Juozo Vitkaus inžinerijos, Karaliaus Mindaugo husarų batalionų bei iš kariuomenės Logistikos valdybos.

             

TMU OP oro elemente budi 2 Karinių oro pajėgų sraigtasparniai su įgulomis ir karių būrys iš Oro gynybos bataliono. Jūrų elemente budi vienas Karinių jūrų pajėgų laivas su įgula, specialiųjų operacijų elemente - vienas Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas.

                 

TMU OP buvo suformuotos 2009 m. Sausumos pajėgų vado įsakymu. 2010-2011 metais budėjimą TMU OP SPE 1 atliko Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos bataliono ir KASP rinktinių kariai ir kariai savanoriai.

      

 << Čia rasite visas naujienas apie TMU OP veiklą nuo 2011 m.

2012-2013 metais TMU OP SPE 2 (antrosios pamainos) pagrindą sudarė kariai iš LDK Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono, taip pat buvo priskirti padaliniai iš KASP, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas", Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos, Karo policijos, Logistikos valdybos ir LDK Gedimino štabo bataliono. 

                 

TMU OP gali reaguoti į Lietuvos Respublikos suvereniteto pažeidimus, esant būtinybei, stiprinti valstybinės sienos apsaugą, vykdyti svarbių valstybės ar savivaldybių objektų apsaugą, jų gynybą nuo teroro ar masinio pobūdžio smurtinių išpuolių, teikti pagalbą valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atveju. Pirmą kartą Taikos meto užduočių operacinės pajėgos buvo aktyvuotos šių metų kovo mėnesį, kai buvo dislokuotos teikti pagalbą pamario regiono potvynio zonos gyventojams.

                   

Šios pajėgos nėra skirtos visos Lietuvos teritorijos gynybai karo atveju, jos skirtos suduoti kuo greitesnį akcentuotą atkirtį lokalių incidentų, neteisėtų karinių veiksmų ar agresijos atvejais. Reaguodamos į incidentą TMU OP turi stengtis savo atkirčiu laimėti laiko kol, reikalui esant, bus priimti sprendimai dėl didesnių pajėgų ar kitų jėgos struktūrų, institucijų panaudojimo. Savo pobūdžiu ir iškeltomis užduotimis jos yra panašios į NATO greitojo reagavimo pajėgas.

                        

  
  

TMU OP kariai

A. Pliadžio nuotraukos (KAM)

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-01-14
Sprendimas: Fresh Media