Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai savanoriai dalyvauja lengvojo kulkosvaidžio kurse

2012-12-01
image

Lietuvos kariuomenės sausumo pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyksta lengvojo kulkosvaidžio FM MAG kursas, kuriame dalyvauja 16 karių savanorių iš visų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) rinktinių.

 

Dešimties dienų trukmės kurse, kuris prasidėjo lapkričio 26 dieną ir baigsis gruodžio 5 dieną, kariai savanoriai išmoksta lengvojo kulkosvaidžio naudojimo pagrindus, sužino technines charakteristikas, įgija praktinių šaudymo įgūdžių.

 

Pirmąsias keturias kurso dienas kariai savanoriai klausė teorinių paskaitų, atliko ginklo valdymo testus. Mokymo centro instruktoriai karius supažindino su ginklo kovinėmis galimybėmis, šaudymo padėtimis kitais svarbiais aspektais. Šį kursą instruktoriams vesti taip pat padeda 6 kariai savanoriai.

 

Antroji kurso dalis skirta praktinių įgūdžių įgijimui ir įtvirtinimui. Nuo praėjusio pentadienio iki pat kurso pabaigos kariai savanoriai vyksta į šaudyklą ir vykdo kovinius šaudymus į įvairius taikinius išdėstytus įvairiais atstumais. Pasak kurso instruktorių ši praktinė dalis kariams leidžia iš arčiau susipažinti su ginklu, jo kovinėmis galimybėmis. Šaudydami iš kovinių šaudmenų kariai fiziškai patiria ir įsisavina įgytas teorines žinias, kurios leidžia efektyviau panaudoti ginklą.

 

Vienas iš kurso dalyvių eilinis Karolis Stalmokas iki šiol nebuvo šaudęs iš lengvojo kulkosvaidžio, todėl nauja pažintis ir įgyta patirtis kario nenuvylė. Po pirmojo kovinio šaudymo karys neslėpė gerų įspūdžių. Sėkmingai baigęs šį kursą ir įgijęs kuklosvaidininko kvalifikaciją karys savo kuopoje užims atitinkamas pareigas. KASP Žemaičių apygardos 3-oje rinktinėje tarnaujantis karys savanoris civiliame gyvenime užsiima rąstinių namų statyba. Namus karys stato ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse, daugiausia Norvegijoje. Trisdešimt darbuojuotojų turinčioje bendrovėje dirbantis karys savanoris džiaugiasi, kad pavyksta suderinti darbą su tarnyba KASP.

 

Šiemet tai pirmas tokio pobūdžio kursas. Kitais metais toks kursas bus organizuojamas keletą kartų per metus. Sėkmingai kursą baigusiems kariams bus suteikiamos sertifikuotos kulvosvaidininkų kvalifikacijos.

 

KASP sudaro 6 rinktinės, kuriose yra virš keturiasdešimt kuopų išdėstytų visoje Lietuvos valstybės teritorijoje, šiuo metu jose tarnauja virš keturių tūkstančių karių savanorių, kurie yra rengiami Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms taip pat teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

 

Daugiau nuotraukų iš šio kurso rasite FOTOGALERIJOJE

 

Parengė KASP štabo viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Tomas Pakalniškis
Nuotraukos autoriaus.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media