Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Seinų „Žiburio“ gimnazijoje paminėta Kariuomenės diena

2012-11-27
image


Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau - KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai lankėsi Seinų „Žiburio" gimnazijoje (Lenkija), kurioje lietuvių bendruomenės moksleiviams pristatė Lietuvos kariuomenę, Krašto apsaugos savanorių pajėgas bei Dainavos apygardos 1-ąją rinktinę.


 

Lapkričio 23 dieną Lenkijos respublikoje Seinų miestelio „Žiburio" gimnazijoje buvo minima Lietuvos kariuomenės diena. Seinų „Žiburio" gimnazija yra lietuvių bendruomenės mokymosi įstaiga Lenkijoje, kurioje mokosi apie 70 moksleivių, o darželį lanko daugiau nei 30 vaikų.


Į Seinus atvykusius karius svetingai pasitiko gimnazijos direktorius Algirdas Vaicekauskas ir pakvietė aplankyti lietuviams svarbias vietas šiame krašte.


Pirmiausia aplankytos Berznykų kapinės, kur palaidoti septyni Lietuvos kariai savanoriai, vėliau - Seinų kapinės, kur amžinojo poilsio atgulę keturi kariai savanoriai, žuvę 1920 m. kovose. Rinktinės karių delegacija padėjo gėles ant žuvusių karių kapų, o mokyklos bendruomenės atstovai uždegė žvakutes ant kiekvieno kario kapo.


Sugrįžus į mokyklą, karių laukė staigmena - patys mažiausieji darželio - mokyklos auklėtiniai juos pasitiko su lietuviškomis dainomis ir šokiais. Vėliau pradinių ir pagrindinių klasių moksleiviai atliko lietuvių liaudies patriotines dainas bei deklamavo lietuvių poetų eiles. Tęsdami gražias tradicijas, moksleiviai parodė, kaip mokyklos bendruomenei yra svarbu paminėti Lietuvos kariuomenės dieną.


Po šaunaus moksleivių priėmimo ir pasirodymo, rinktinės kariai pristatė Lietuvos kariuomenę, Savanorių pajėgas, Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kūrimosi istoriją, uždavinius, kovinį rengimą ir veiklą bei karių savanorių dalyvavimą tarptautinėse operacijose. Pademonstruota kario ekipuotė, kurios svorį galėjo išbandyti kiekvienas pageidaujantis.


Darželinukai piešė kaip jie įsivaizduoja Lietuvos karį, o vyresnieji buvo mokomi rikiuotės pagrindų, jiems pravestos karinės estafetės. Geriausiai ir kūrybingiausiai atlikę užduotis buvo apdovanoti suvenyrais su rinktinės simbolika.


Seinų lietuviškoji „Žiburio" gimnazija jau septyni metai mini Lietuvos kariuomenės dieną. KASP 1-osios rinktinės karių dalyvavimas šioje šventėje dar labiau sustiprino Lietuvos karių ir Seinų lietuviškosios bendruomenės santykius bei tautinį ir patriotinį moksleivių mentaliteto formavimą. Šis renginys parodė, jog pagarba žuvusiems kariams neturi sienų,


KASP 1 rinktinės informacija

Nuotr. vyr. srž. Armino Rimavičiaus ir eil. Nerijaus Aidukevičiaus

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media