Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vyčio rinktinėje vyko kuopų apžiūra

2012-12-11
image

Gruodžio 1-8 dienomis Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-ojoje rinktinėje vyko kuopų rikiuotės apžiūros. Jų metu patikrinta karių lauko ekipuotė, išvaizda, atliktos transporto priemonių vizualinės apžiūros.

 

Po apžiūros rinktinės vadas plk. ltn. Aurelijus Motiejūnas kuopų kariams prisistatė savo tarnybos eigą bei reikalavimus, kriterijus ir prioritetus. Informavo karius apie planuojamas 2013 metų užduotis ir pagrindinius kovinio rengimo renginius. Rinktinės vadas atsakė į karių savanorių užduotus klausimus. Susitikimo metu kariai savanoriai buvo paskatinti medaliais ir padėkomis, taip pat buvo įteikti aukštesni kariniai laipsniai. Kariams, sėkmingai įveikusiems atranką į žvalgų būrį, buvo įteikti pažymėjimai.


Rinktinės vyriausiasis puskarininkis vrš. Laimutis Gasiūnas karius informavo apie galimybes tarnauti rinktinės Žvalgų būryje, vykti neetatiniais instruktoriais į Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centrą.


Paskutinėje pristatymo dalyje Rinktinės vadas susitiko su kuopų padalinių vadais (skyrių ir būrių vadais bei būrių vadų pavaduotojais) ir aptarė galimybes gerinti skyrių ir būrių kovinio rengimo kokybę bei didinti karių savanorių lankomumą.


Rinktinės vadas padėkojo kariams už tarnybą, šeimų nariams už karių palaikymą ir pasveikino Juos su artėjančiomis Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais bei palinkėjo aktyviai dalyvauti kitų metų kovinio rengimo pratybose bei rinktinės renginiuose.


Pasak rinktinės vado plk. ltn. Aurelijaus Motiejūno, rikiuotės apžiūros bei susitikimai su kariais buvo abipusei naudingi. Nežiūrint į tai, kad kariuomenėje galioja griežta subordinacija, kai įsakymai ir nurodymai yra perduodami vadovaujantis vadovavimo grandine, tačiau tokių renginių metu kariams yra suteikiama proga betarpiškai išklausyti aukštesnįjį vadą, o taip pat tiesiogiai išsakyti savo nuomonę ir problemas.


Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-oji rinktinė yra viena iš šešių KASP rinktinių, kurioje tarnauja beveik 700 karių savanorių. Rinktinę sudaro štabas, Štabo ir aptarnavimo kuopa ir 8 pėstininkų kuopos, esančios Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Anykščių, Utenos, Zarasų miestuose.

KASP 5-osios rinktinės informacija

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media