Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

XXIII Savanorių žaidynėms praėjus

2013-07-04
image

Praėjus keletui dienų po įvykusių kasmetinių Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) sporto žaidynių galime ramiai pažvelgti kas įvyko, kokius rezultatus parodė mūsų rinktinių atstovai, kaip sekėsi kaimynams Estams ir Latviams. Padaryti vienokias ar kitokias išvadas.

Jau niekam ne paslaptis, kad šiemet nenuginčijamai stipriausia buvo Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė. Pažvelgus į sporto žaidynių turnyrinę lentelę galime pamatyti, kad šios rinktinės komandos praktiškai visose konkursinėse rungtyse užėmė prizines vietas (iš viso rinktinė surinko 73 taškus). Krepšinio 3x3, virvės traukime, savanorių galiūnų, multisporto rungtyse užėmė pirmąsias vietas, antri liko karinio biatlono ir granatų svaidymo rungtyse. Treti- karinės penkiakovės, vadovybės kovinio šaudymo rungtyse. Rinktinei nepavyko tik geriau pasirodyti dar prieš žaidynes vykusiose „Žvalgo tako" varžybose, kur žvalgų komanda liko ketvirta. Pernai rinktinė taip pat stebino, XXII Savanorių žaidynėse, tik 2012 metų pradžioje atsikūrusi, žaidynėse sugebėjo iškovoti II-ąją vietą. Šiauliečiai, surinkę 60 taškų, pirmi buvo savanorių galiūnų komandos rungtyje, daug taškų - po 8 pelnė virvės traukimo, futbolo ir tinklinio rungtyse.


Bendraujant su 6-osios rinktinės kariais ir vadais galima iškirti kelis tokių puikių rezultatų aspektus. Visų pirma pabrėžtinas rinktinės vadovybės labai atsakingas požiūris į šias žaidynes. Rinktinės vadas, kuopų vadai kruopščiai ir atsakingai sudarė komandas iš pačių geriausių ir stipriausių karių. Antra- Komandos nuosekliai ir kryptingai treniravosi net tik savarankiškai, bet ir dalyvavo ir dalyvauja Lietuvos kariuomenės, įvairių federacijų turnyruose Lietuvoje bei užsienyje. Pavyzdžiui, savanorių galiūnų ir virvės traukimo komandos yra suformuotos iš tų pačių karių, šios komandos puikiai pasirodo virvės traukimo čempionatuose net užsienyje.


Žaidynėse visus nustebino Žemaičių apygardos 3-osios rinktinė, užtikrintai iškovojusi antrąją vietą. Rinktinės kariai iškovojo šešias prizines vietas, pirmi tapo karinės penkiakovės ir karinio biatlono rungtyse, antri- savanorio galiūno, vadovybės kovinio šaudymo ir „Žvalgo take". Treti- granatų svaidyme. Jeigu rinktinės kariai išlaikys dabartinį lygį ir papildomai įdės daugiau pastangų krepšinio ir multisporto rungtyse, kitais metais turės visas galimybes kovoti dėl aukščiausio apdovanojimo.


Kaip sekėsi mūsų kaimynams latviams ir estams? Žvelgiant į bendros įskaitos rezultatus iš pirmo žvilgsnio pasiekimai nėra stebinantys. Abiems komandoms, išskyrus Latvijos komandos vadovybės kovinį šaudymą (1 vieta) ir multisporto rungtį (2 vieta) į prizininkų trejetuką nepavyko prasibrauti nei vienoje rungtyje. To priežasčių daug ieškoti nereikia, Latvijos ir Estijos komandos tik po kelerių metų pertraukos vėl dalyvavo žaidynėse. Kaip teigė tiek estai, tiek latviai, šiemet jie padarė vadinamąją rekognoskuotę, susipažino su naujomis rungtimis, pamatė varžovus ir pasak jų, jeigu kitąmet bus pakviesti, rodys daug geresnius rezultatus.


Pastaraisiais metais prasčiau sekasi ir visai Panevėžio Vyčio apygardos 5-osios rinktinės komandai, šiemet liko treti, parėjusiais metais- antri. Eilę metų užėmusi pirmąsias vietas, pastaruosius dvejus metus jas užleido kitoms rinktinėms. Žinoma, rinktinės laimėtų vienuolikos žaidynių rekordą pagerinti dar reikės eilės metų.


KASP pajėgoms taip pat smagu paminėti, kad šiemet komandų ir rungčių nugalėtojus gausiai apdovanojo Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės vadovybė ir kariniai vienetai: Krašto apsaugos ministras karines penkiakovės nugalėtojus apdovanojo  „letherman" peiliukais, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius savanorių galiūnų rungties nugalėtojus apdovanojo stilizuotomis šaudmenų tūtomis, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika- multisporto rungties nugalėtojams įteikė „Maglite" kišeninius prožektorius,   Lietuvos kariuomenės sporto klubas krepšinio 3x3 nugalėtojus apdovanojo Sporto klubas - stilizuotomis tauremis su krepsinio kamuoliu is stiklo, Logistikos valdybos vadovybė granatos mėtymo rungties nugalėtojams įteikė taures. 


Faktas- pastarųjų metų žaidynės diktuoja aukštą karių profesionalumo ir fizinio pasirengimo lygį. Norint žaidynėse užimti prizines vietas nebeužtenka tik gero fizinio pasirengimo ir noro, likus paskutinėms dienos iki žaidynių susirinkti, pasitreniruoti ir tikėtis, kad to gali pakakti - naivu. Šių dienų žaidynėse reikalingas stropus ir nuolatinis karių ir komandų individualus rengimasis. Kariai, norintis būti tarp prizininkų, privalo tam ruošti ištisus metus.


Kitais metais KASP XXIV žaidynės vyks Šiauliuose, jas organizuos Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė. Tikėtina, kad visos rinktinės padarys reikiamas išvadas, sutelks savo geriausius karius ir kitais metais parodys ko yra iš tiesų vertos.


Vis dėlto rezultatai- statistikai ir istorijai, nes žaidynėse ne jie yra svarbiausi. Per daugiau kaip du dešimtmečius savanorių žaidynės tapo KASP gyvenimo dalimi, skatinančia ne tik karių fizinį pasirengimą ir sportinę veiklą. Kaip ir žaidynių atidarymo ceremonijoje pabrėžė KASP vadas pulkininkas Romualdas Moldaris, žaidynės ugdo vienybės, pajėgų, kaip vienos karių bendruomenės, suvokimą, atsakomybės ir pasididžiavimo savąja rinktine, o kartu ir visomis pajėgomis, jausmą, o tai ir yra Pajėgoms svarbiausia.


Parengė: Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Tomas Pakalniškis.
Nuotraukos: autoriaus, kpt Dariaus Ulozo, Laimio Bratiko.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media