Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gaižiūnų poligone organizuotas renginys karių savanorių darbdaviams

2014-10-28
image
Spalio 25 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone Rukloje Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) organizavo karių savanorių darbdaviams skirtą renginį. Tai pirmasis tokio pobūdžio renginys organizuotas visos šalies mastu, kuriame dalyvavo apie 200 esamų ir potencialių darbdavių iš visos Lietuvos.

 

Gausiai susirinkusius renginio dalyvius pasveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo viršininkas, šiuo metu vykdantis vado funkcijas plk. ltn. Darius Vaicikauskas. Vėliau dalyviai stebėjo KASP karių parodomąją programą, o po jos visi buvo kariška tvarka suskirstyti į būrius ir turėjo galimybę sudalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Visiems daugiausiai emocijų suteikė šaudydamas koviniais šoviniais iš KASP naudojamų automatinių šautuvų AK-4 ir pasivažinėjimas poligone šarvuočiu M-113. Taip pat buvo galimybė išbandyti rankos taiklumą metant granatas, koncentraciją - pastabumo teste, kurį organizavo žvalgai, ir kruopštumą minų ieškikliu ieškant minų. Vaikai taip pat neliko be veiklos, jiems buvo organizuojamos atskiros rungtys, iš kurių labiausiai patiko šaudymas LDE Jonušo Radvilos Mokomojo pulko lazerinėje šaudykloje.

 

Renginyje apsilankė ir Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su žmona Aurelija Olekiene. „Renginys yra tikrai pavykęs ir savalaikis Savanorių pajėgose - čia susirinkę darbdaviai turėjo galimybę  ne tik pamatyti, bet ir patirti, kaip jų darbuotojai, kariai savanoriai, rengiasi ginti Tėvynę, čia jiems buvo pademonstruoti atskiri taktikos ir šaudybos elementai, žmonės patyrė naujų teigiamų įspūdžių, taip stiprinamas darbdavių, jų darbuotojų ir kariuomenės bendradarbiavimas. Smagu buvo kartu su savanorių darbdaviais sudalyvauti kovinio šaudymo pratybose, kaip ir visus šaulius apėmė didelis azartas kai taikiniai krito nuo taiklių šūvių. Toks susipažinimas su kariuomene darbdaviams ar jų šeimų nariams gali būti  rimtas stimulas pas mus įgyti rimtesnį pasirengimą - tapti kariu savanoriu arba šauliu ir taip prisidėti prie Tėvynės gynybos. Kalbėjausi su jais, pastarieji įvairiomis formomis pasirengę paremti krašto apsaugą ir tikiu, kad po teigiamų šiųmetinių atgarsių, analogiškame renginyje kitąmet sulauksime dar daugiau darbdavių dėmesio." - sakė ministras Juozas Olekas.

 

Kauno meras, Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės karys savanoris Andrius Kupčinskas taip pat šeštadienį praleido su savanorių darbdaviais: „Renginio idėja vertinu labai teigiamai. Retas darbdavys, verslininkas pastaruoju metu yra baigęs bazinius karinius mokymus ar savanorio įgūdžių kursą. Tokiems gali susidaryti įspūdis, kad tarnyba KASP nėra rimta veikla, tuo labiau, kai tai kertasi su civiliniu darbu, nes ne visos pratybos vyksta vien tik savaitgaliais. Norint suprasti viso to svarbą ir dėl ko tai vyksta, reikia mąstyti plačiau ir negalvoti vien apie savo įmonės pelną. Todėl dalyvavimas šiame renginyje svarbus ne tik Savanorių pajėgoms, bet ir patiems darbdaviams, čia jie priartėja prie kariuomenės, minimaliai susipažįsta su karine tarnyba. Malonu, kad šie žmonės neabejingi savo darbuotojams ir krašto gynybai, atvyko į šį renginį, dalyvauja, domisi kariuomene."

 

Rengiant karius savanorius Lietuvos teritorijos gynybai, vienu didžiausių iššūkių išlieka karių savanorių pratybų lankomumas, kuris priklauso nuo jo civilinio darbo ir darbdavio požiūrio. Glaudus verslo subjektų ir kariuomenės bendradarbiavimas yra labai svarbus Krašto apsaugos savanorių pajėgoms, kuriose tarnaujantys kariai geba tinkamai pasiruošti valstybės gynybai, tuo pačiu - neatsitraukti nuo savo kasdieninės veiklos.

 

Rytis Valantinas, iš UAB „Caverion Lietuva" sakė: „Mūsų įmonės Kauno skyriuje dirba vienas karys savanoris, kuris didžiuojasi savo tarnyba Savanorių pajėgose ir dažnai pasakoja apie tai, kaip karinėse pratybose praleidžia savaitgalius.  Į renginį atvažiavau su sūnumi Arijumi, kuriam čia dar įdomiau nei man. Visa renginio programa išties įdomi, artima pratyboms, kuriose dalyvauja mūsų darbuotojai, kadangi nesu tarnavęs kariuomenėje, tai mokytis taktikos ir net šaudyti iš kovinio ginklo buvo labai įdomu. Ne paslaptis, kad Dariaus ir Girėno rinktinėje tarnaujantis mūsų įmonės darbuotojas gerai išmano, kaip reikia vadovauti žmonėms, kaip efektyviai dirbti komandoje, kaip ją sutelkti bendram tikslui, laiku priimti sprendimą - visą tai jis išmoko kariuomenėje. Tokie žmonės, užsigrūdinę karinėse pratybose, labai naudingi ir privačiame versle, vadovaujančiose pareigose statybos objektuose ar gamyboje".

 

Įveikę visas karines užduotis dalyviai susirinko prie bendro stalo pasivaišinti karšta arbata ir kareiviška koše, pasidalijo pirminiais įspūdžiais ir nauja patirtimi.

 

Šiuo metu Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja daugiau nei 4 tūkst. 18-55 metų amžiaus karių savanorių. Tokį tarnybos būdą renkasi įvairių profesijų ir išsilavinimo žmonės, pavyzdžiui, neseniai kariu savanoriu tapo vieno didžiausių Lietuvos miestų meras, taip pat keletas savivaldybių darbuotojų.  

 

Apie 60 proc. pajėgose tarnaujančių karių sudaro Lietuvos įmonėse dirbantys vyrai ir moterys, kurie tarnybą derina su savo tiesioginiais darbdaviais, apie 15-20 proc. studijuojančių ir apie 17 proc. bedarbių.

 

Pratybose kariai savanoriai dalyvauja savaitgaliais arba laisvu nuo darbo ir studijų metu. Per metus kariai treniruojasi vidutiniškai 20-30 dienų, o užsiėmimai vyksta teritoriniu principu, t.y. arčiausiai jų gyvenamosios vietos. Tarnybos dienomis kariams suteikiamos visos profesinės karo tarnybos kario socialinės garantijos, taip pat mokamas pagal jų karinį laipsnį nustatytas atlyginimas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media