Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Nekinetinių operacijų kuopos kariai pasiruošę 2015 metais budėti greitojo reagavimo pajėgose

2014-11-11
image


Lapkričio 2-9 dienomis Švenčionių ir Molėtų rajonuose vykusiose pratybose „Pasitikėjimas-14" buvo vertinamas Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Nekinetinių operacijų kuopos I būrio karių pasiruošimas vykdyti civilių ir karių bendradarbiavimo užduotis.

 

Pratybos „Pasitikėjimas-14" šiais metais buvo integruotos į didžiausias tarptautines pratybas šiais metais „Geležinis kardas 2014". Pratybose kariai savanoriai tobulino įgūdžius planuojant ir vykdant civilių ir karių  bendradarbiavimo užduotis karinių operacijų metu, susitiko su realiais savivaldos ir vietos organizacijų atstovais bei gyventojais.

 

Per savaitę trukusias pratybas kariai suorganizavo susitikimus su Molėtų ir Švenčionių rajonų merais, ekstremalių situacijų valdybomis. Susitikimų metu buvo pristatytos dabartinės situacijos savivaldybėse, kariai išsakė savo patarimus, aptartos tolimesnio bendradarbiavimo ir veiksmų koordinavimo galimybės. Kariai taip pat aplankė keletą mažesnių miestelių, bendravo su vietiniais gyventojais, apsilankė Adutiškio pasienio kontrolės poste. Be realių užduočių kariams buvo sukurta nemažai žaidybinių situacijų, kurių įvykdymą stebėjo paskirti vertintojai.

 

"Yra vietų kur reikėtų patobulėti, bet bendras įvertinimas yra aukščiausiu balu, pasiruošta puikiai" - po pratybų sake Nekinetinių operacijų kuopos I būrio vadas kpt. Juozas Latvys. Būrio vadas taip pat minėjo, kad su kai kuriomis užduotimis kariams teko susidurti pirmą kartą, bet kariai visas situacijas suvaldė, užduotis įvykdė.

 

Pratybos „Pasitikėjimas" kaskart organizuojamos vis kitoje Lietuvos vietovėje, jomis siekiama vis labiau į krašto gynybos pratybas įtraukti institucijų atstovus ir gyventojus. Tai padeda gerinti civilių ir karių bendradarbiavimą keičiantis informacija ir koordinuojant veiksmus.

 

Nuo 2015 metų sausio 1 dienos KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Nekinetinių operacijų kuopos I būrio kariai pradės budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose, kurioms skiriamas 1-asis Nekinetinių operacijų kuopos būrys.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media