Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

XXIV Savanorių žaidynės – Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė vėl sportiškiausia

2014-06-30
image

Savaitgalį tradicinėse karių savanorių sporto žaidynėse Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau - KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai savanoriai apgynė sportiškiausios rinktinės vardą ir antrus metus iš eilės tapo pajėgų sporto žaidynių nugalėtojais. Antrąją vietą užėmė KASP Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės kariai, treti - KASP Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai.

 

"Tikiuosi, kad jeigu reikėtų, mes su tokiu užsidegimu kovotume kaip varžėmės šiose žaidynėse. Pirmą kartą dalyvavau ir mane asmeniškai nustebino dalyvių kovingumas", - sakė KASP štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Darius Vaicikauskas.


Birželio 28-29 d. Uikių kaime (Mažeikių r.) vyko 24-osios KASP sporto žaidynės, kuriose po kelerių metų pertraukos kartu su lietuviais varžėsi Latvijos ir Estijos karių savanorių komandos.


Kariai savanoriai varžėsi dešimtyje konkursinių sporto rungčių: vadų kovinio šaudymo, virvės traukimo, multisporto, granatų svaidymo, karinio biatlono, karinės penkiakovės, galiūno, krepšinio 3x3, žvalgo tako, žaidynėse šiais metais numatyta ir nauja rungtis - moterų penkiakovė.


"Multisporto trasoje praleidome daugiau nei 5 valandas ir nebuvo lengva orientuotis ežere irkluojant baidarę, o bėgti teko pelkėta vietove. Bet kai įveiki visą distanciją, tai suteikia tikrai daug džiaugsmo", - sakė KASP Didžiosios kovos pygardos 8-osios rinktinės karys savanoris grandinis Darius Sadeckas. Jis kartu su seržantu Martynu Udraičiu nuplaukė per 9 kilometrus, nubėgo 15 kilometrų, dviračiu nuvažiavo 22 kilometrus ir naudodamiesi virvėmis persikėlė per kliūtį bei šioje rungtyje iškovojo antrąją vietą.


Įprastai daug emocijų sukelia virvės traukimo ir galiūno rungtys. Šių metų žaidynėse šiose rungtyse dėl nugalėtojų varžėsi dvi rinktinės - KASP Prisikėlimo apygardos 6 -osios ir KASP Žemaičių apygardos 3-ios rinktinių kariai. Virvę geriausiai traukė sporto žaidynių šeimininkai - KASP 6-osios rinktinės kariai, o galiūnų rungtyje nugalėjo žemaičiai. Šeimininkai ir varžybų nugalėtojai laimėjo pusę konkursinių rungčių.


Kariai ir jų artimieji galėjo dalyvauti nekonkursinių rungtyse. Pavyzdžiui, pirmą kartą vyko draugo nešimo varžybos.
KASP sporto žaidynių uždarymo metu paskelbta, kad kitas žaidynes organizuos KASP Didžisios kovos apygardos 8-osios rinktinė. Jiems įteikta žaidynių vėliava.


Pirmosios Savanorių žaidynės vyko 1991 m. liepos 4-5 dienomis Vilniuje, Vingio parke. Tąkart tai buvo ne tik sportinis renginys, bet ir politinė pasipriešinimo sovietiniams okupantams akcija. Kasmet rengiamose žaidynėse kartu su mūsų kariais yra dakyvavę Baltijos šalių, JAV ir Švedijos kariai.

 

Parengė: Laimis Bratikas
Kontaktinis asmuo: Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Viešųjų ryšių karininkas kpt. Darius Ulozas, mob. tel. 8 620 80751

Nuotraukos: kpt Dariaus Ulozo ir Laimio Bratiko.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media