Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

XXV Savanorių žaidynių nugalėtojai - Vyčio apygardos 5-oji rinktinė

2015-06-30
image

Birželio 27-28 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vykusiose tradicinėse karių savanorių sporto žaidynėse šiais metais stipriausi buvo ir nugalėtojais tapo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai savanoriai. Antrąją vietą užėmė Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės kariai, treti - Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai. Žaidynėse kartu su lietuviais varžėsi Latvijos ir Estijos karių savanorių komandos.

 

Kariai savanoriai varžėsi vienuolikoje konkursinių sporto rungčių: vadų kovinio šaudymo, virvės traukimo, multisporto, granatų svaidymo, karinio biatlono, karinės penkiakovės, galiūno, krepšinio 3x3, žvalgo tako, moterų penkiakovėje ir svarmens kėlime.

 

Šiais metais kiekvienoje rungtyje dalyviai ypatingai pasižymėjo atkaklumu, nusiteikimu kovoti. O kai didžiulis noras nugalėti, neapsieinama ir be emocijų, kritiško požiūrio į kiekvieną teisėjo sprendimą.

 

Kariai ir jų artimieji galėjo dalyvauti nekonkursinėse rungtyse. Gausaus dalyvių skaičiaus susilaukė kvadrato rungtis.

 

Žaidynių metu taip pat buvo apdovanoti Krašto apsaugos savanorių pajėgų pirmą kartą surengto fotokonkurso „Savanorių pajėgos fotografijoje 2012-2015" nugalėtojai. Trečiąją vietą užėmė Aringas Švedas iš 3-osios rinktinės, antrąją - Toma Eidukevičiūtė iš 1-osios rinktinės, o geriausia nuotrauka buvo pripažinta Romo Eidukevičiaus, kuris ir tapo šio konkurso nugalėtoju.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų sporto žaidynių uždarymo metu žaidynių vėliava perduota Dariaus ir Girėno apygardos 2-ąjai rinktinei. Jos kariai kitais metais ir organizuos žaidynes.

 

Pirmosios Savanorių žaidynės vyko 1991 m. liepos 4-5 dienomis Vilniuje, Vingio parke. Tąkart tai buvo ne tik sportinis renginys, bet ir politinė pasipriešinimo sovietiniams okupantams akcija. Kasmet rengiamose žaidynėse kartu su Lietuvos kariais yra dalyvavę Baltijos šalių, JAV ir Švedijos kariai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media