Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kalvarijoje atkurta Krašto apsaugos savanorių pajėgų 110-oji lengvųjų pėstininkų kuopa

2016-09-10
image

Rugsėjo 10 d. Kalvarijos savivaldybėje vyko dviguba šventė - miesto dienos  „Šypsausi savo kraštui" ir  Krašto apsaugos savanorių pajėgų 110-osios lengvųjų pėstininkų kuopos atidarymas. Nuo Nepriklausomybės aikštės iškilminga eisena pajudėjo Laisvės, Dariaus ir Girėno gatvėmis miesto parko link. Grojant Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestrui, žygiavo rinktinės kariai savanoriai su ginklais, miestelėnai, svečiai ir organizacijos.

 

Šventėje dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis. Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Arturas Jasinskas pasidžiaugė, kad atkurta Kalvarijos kuopa ir šio krašto žmonės, norintys tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose, galės tarnybą pasirinkti savo rajone. Iškilmingos rikiuotės metu Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas plk. ltn. Svajūnas Papiliauskas įteikė kuopos vadui vėliavėlę, o šis ją perdavė kuopos vėliavininkui. Nuo šios dienos KASP 110-oji lengvųjų pėstininkų kuopa turės savo padalinio simbolį - kuopos vėliavėlę, kuri, kaip ir rinktinės kovinė vėliava, simbolizuoja padalinio egzistavimą, taip pat įpareigoja karius susitelkti ir vieningai tarnauti Tėvynės labui.

Šventės metu buvo demonstruojama ginkluotė, ekipuotė, pristatomos Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Dainavos rinktinė. Šventės dalyviai vaišinosi kareiviška koše ir svarstė galimybę tapti 110-osios lengvųjų pėstininkų kuopos kariais savanoriais. Po iškilmingos ceremonijos KASP ir Dainavos apygardos rinktinės vadai lankėsi 110-osios lengvųjų pėstininkų kuopos kuopavietėje, apžiūrėjo dar dažais kvepiančias patalpas.

Tai jau trečioji šiemet KASP papildžiusi kuopa. Jau atkurtos savanorių kuopos Šalčininkuose ir Biržuose. Kuopos steigiamos arba atkuriamos savivaldybėse, kuriose nėra KASP vienetų.

Šiais metais duris atvers dar dvi - Prisikėlimo apygardos 6-ojoje rinktinėje ir Dariaus ir Girėno apygardos 2-ojoje rinktinėje - kuopos.

KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės informacija

Nuotraukos: j. eil. Asta Kazlauskienė 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media