Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai savanoriai baigė Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą

2016-09-23
image

Rugsėjo 23 d., visų karių ir renginio svečių akivaizdoje Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Lietuvos Respublikai prisiekė ir Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso baigimo pažymėjimus gavo 68 kariai savanoriai. Tai yra 44-oji kursą baigusių karių laida.

 

Karių savanorių priesaikos ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Arturas Jasinskas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis, karių artimieji ir kiti garbingi svečiai.

 

Visų prisiekiančių karių vardu skaityti priesaikos tekstą ir garbė pagerbti dalinio kovinę vėliavą suteikta geriausiam kurso kariui j. eil. Andžejui Gabrunui. Laikydamasis Krašto apsaugos savanorių pajėgų tradicijų,  vadas plk. Arturas Jasinskas, šiam kariui įteikė atminimo dovaną su Krašto apsaugos savanorių pajėgų simbolika.

 

Kurso metu pasižymėję j. eil. Andžejus Gabrunas, j. eil. Vytė Kazelytė, j. eil. Eglė Stravinskienė ir j. eil. Vitalij Samoilov buvo apdovanoti Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vado padėkomis. Taip pat pulko vado padėkomis buvo paskatinti ir instruktoriai srž. Andrius Paulauskas; vyr. eil. Andrius Strunevičius, ir gr. Audrius  Dubickas, kurie netausodami savo laiko ir jėgų  perduoda savo žinias ir patirtį vesdami jau ne pirmą Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą.

 

Bazinis kario savanorio įgūdžių kursas truko tris savaites, kurių metu kariai įgijo pagrindinių karo topografijos, karo inžinerijos, ginkluotės žinių, lavino individualius karinės taktikos, orientavimosi vietovėje, šaulio ugnies pozicijos įrengimo ir kitus karinius įgūdžius.

 

Baigę Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą kariai savanoriai tolimesnę tarnybą atliks savo rinktinėse pagal gyvenamąją vietą.

 

Pagrindinė Mokomojo pulko užduotis - vykdyti Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą, kurio metu būtų parengti kariai, gebantys atlikti individualias užduotis taikos ir kovinių veiksmų metu, būtų ugdomos karių savybės ir vertybės ir suteikta teorinių žinių bei praktinių įgūdžių, būtinų ginklu ginant valstybę.

 

Informacija ir nuotraukos Mokomojo pulko

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media