Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KASP štabe apdovanotas JAV karininkas

2016-09-09
image

Rugsėjo 9 dieną Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe Savanorių pajėgų medaliu „Už pasižymėjimą" apdovanotas JAV armijos kpt. Nikolas Bendžaminas Izraelis (Nicolas Benjamin Israel). Karininko iniciatyva šiais metais buvo patvirtintas efektyvus JAV karių bendradarbiavimo planas su KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 801 Nekinetinių operacijų kuopa. Planą aukštu lygiu patvirtino JAV karinių pajėgų Europoje ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės. Užsimezgusio bendradarbiavimo dėka šiais metais KASP Nekinetinių operacijų specialistams buvo perduota svarbi JAV karių patirtis. Pagal suderintą užsiėmimų grafiką kiekvieną mėnesį JAV specialistai atvyksta į Lietuvą vesti pratybų KASP kariams iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Lenkijoje.


Apdovanojimą JAV karininkui įteikė laikinai vykdantis KASP vado pareigas plk. ltn. Andrius Mickus. Ceremonijoje taip pat dalyvavo specialiai ta proga į Lietuvą atvykę kpt. N. B. Izraelio bendražygiai iš 6-ojo karinės informacinės paramos bataliono Šiaurės Karolinoje, Fort Brego - l.e.p. vadas mjr. Entonis Džeimsas (Anthony James) ir bataliono vyr. puskarininkis srž. mjr. Voicechas Labuzas. (Wojciech Labuz), Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas plk. ltn. Renatas Spečius, 801 Nekinetinių operacijų kuopos kariai.
Didžiosios Kovos rinktinės vadas plk. ltn. R. Spėčius savo ir NOK karių vardu nuoširdžiai dėkojo kpt. B. Izraeliui už reikšmingą indėlį, stiprinant KASP turimus Nekinetinių operacijų pajėgumus.


Savo padėkos kalboje kpt. B. Izraelis priminė JAV viceprezidento Džo Baideno pažadą, grėsmės atveju ginti Baltijos valstybes, vadovaujantis tarptautiniais NATO įsipareigojimais. KASP, pasak kpt. B. Izraelio, atliko didelį indėlį į Lietuvos nepriklausomybę - nuo Artūro Sakalausko aukos ginant Parlamentą, iki tarptautinių misijų Kosove ir Afganistane, kur vyko kariai savanoriai: „Aš dėkingas jums už tai, ką būdamas Lietuvoje išmokau iš jūsų. Mano tarnybos etapas rotacinėse pajėgose Lietuvoje buvo tai, kuo aš didžiuosiuosi visą likusį gyvenimą. Esu dėkingas savo ir KASP vadovybei, kad buvau suprastas ir jų dėka mano iniciatyva įgavo pagreitį, buvo įgyvendinta. Ateityje darysiu viską, kas mano galioje, stiprindamas tolesnį JAV ginkluotųjų pajėgų ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą."

Parengė vyr. eil. Vilius DŽIAVEČKA Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Viešųjų ryšių ir leidybos grupės redaktorius

 

KASP nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media