Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šalčininkuose prisiekė atkurtos savanorių kuopos kariai

2016-03-14
image

Kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną - Šalčininkų miesto centrinėje aikštėje iškilmingai prisiekė pirmieji atkurtos Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Šalčininkų 809-osios pėstininkų kuopos kariai. Tai pirmoji iš naujų septynių KASP kuopų, kurias planuojama įsteigti 2016-2017 metais, stiprinant šalies gynybinius pajėgumus.
„Kovo 11-ąją - Nepriklausomybės atkūrimo dieną įteikėte savo valstybei didžiausią dovaną - davėte priesaiką. Tapote atkuriamos Šalčininkų kuopos karių branduoliu - istorijos dalimi. Dabar prie jūsų jungsis kiti jaunuoliai, gyvenantys Šalčininkų rajone ir norintys atlikti savo pilietinę pareigą", - sakė karių priesaikos ceremonijoje dalyvavęs Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas.


Šalčininkų rajono meras Zdislavas Palevičius susirinkusiems į renginį priminė, jog labai svarbu ne tik iškovoti Nepriklausomybę, bet ir ją išsaugoti, apginti: „Jūsų priesaika parodo jūsų garbingą apsisprendimą, atsakomybę Lietuvai. Džiaugiuosi, kad savo mieste turėsime savo kuopą. Stipri valstybė - stipri kariuomenė".
Atkurta kuopa priklauso KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-ajai rinktinei, dislokuotai Vilniuje.
Renginio metu KASP vadovybei buvo perduotos per „Neužmirštuolės" akciją gyventojų surinktos piniginės paramos čekis Savanorių pajėgoms. Šiemet sausio mėn., gyventojai, pirkdami „Neužmirštuolės" ženkliukus savo lėšas skyrė Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariams. Akcijos metu surinkti 6474 eurai, iš kurių už 5000 eurų bus skirti Lietuvos kariams savanoriams, o už likusią sumą - 1474 eurus akcijos sumanytojai nupirks būtiniausių kario ekipuotės daiktų Ukrainos kariams.


Prieš 12 metų, vykdant KASP reorganizaciją, Šalčininkų kuopoje tarnaujantys kariai buvo perskirstyti po visas 8-osios rinktinės kuopas, daugiausiai - į Trakus.


Kontaktinis asmuo: vyr. ltn. Tomas Grabauskas +370 672 83920

foto: KASP

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media