Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Savanoriai treniravosi pratybose „Saulės kirtis“

2016-11-03
image

Spalio 28-30 d. Joniškio, Pakruojo ir Radviliškio rajonuose vyko Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vertinamųjų lauko taktinių pratybų „Saulės kirtis 2016" antrasis etapas. Per pratybas buvo treniruojamas ir vertinamas plataus spektro operacijų planavimas ir vykdymas. Pagrindinės pratybų užduotys: vykdyti reidą, žvalgybą, pastato šturmą, valymą ir pasalą urbanizuotoje vietovėje.

 

Pratybose kartu su Prisikėlimo rinktinės kariais savanoriais dalyvavo Lietuvoje šiuo metu dislokuotos JAV 2-503 parašiutininkų kuopos kariai, Latvijos „Zemessardzės" savanoriai, Lietuvos karo akademijos kariūnų skyrius, Karo policijos Šiaulių įgulos kariai, Lietuvos šaulių sąjungos Šiaulių Povilo Plechavičiaus rinktinės (Radviliškio kuopos) šauliai, taip pat Didžiosios Kovos rinktinės 801 Nekinetinių operacijų kuopos kariai.

 

„Pratybos „Saulės kirtis" yra unikalios ir išskirtinės tuo, kad pratybų vieta - daugiausia civilinė aplinka. Tankiai apgyvendintos vietos, miestų gatvės, miesteliai, objektai priklausantys privatiems asmenims ar esantys valstybės nuosavybė, abipusio susitarimo dėka tapo pratybų vieta. Ačiū civiliams gyventojams už supratimą ir palaikymą šių pratybų metu." - sakė Prisikėlimo rinktinės vadas mjr. Mantas Juozaitis, - jei reikės, kartu ginsimės ginkluoto konflikto metu."

 

Kariai savanoriai, kaip visada pasižymėjo didele motyvacija ir noriai dalyvavo pratybose, nepaisant prastų oro sąlygų, siekė įtvirtinti jau turimas žinias ir įgyti naujų. Karių skyriai buvo vertinami, kokie jų rezultatai, paaiškės jau artimiausiu metu, teigė pratybų vadovybė.

 

Pasak, 606 (Joniškio) kuopos vado kpt. Aivaro Šatrausko, prie kurio vadovaujamo padalinio buvo prijungtas tarptautinis elementas, iš JAV karių Lietuvos savanoriai mokėsi profesionalumo ir džiaugėsi turėdami galimybę ne tik pabendrauti bei veikti kartu. Latvijos savanoriai vykusiai įsijungė į pratybas ir sėkmingai vykdė jiems skirtas užduotis. Latvijos savanorių padalinio vadas tvirtino rimtai svarstantis galimybę tokius mokymus kitąmet organizuoti Latvijoje.

 

Šiemet pratybos Prisikėlimo rinktinėje vykdomos dviem etapais. Pirmasis etapas įvyko rugsėjo 30-spalio 2 dienomis Šiaulių ir Kelmės rajonuose.

 

KASP informacija

 

Vyr. eil. Vilius Džiavečkos nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media