Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Stiprinamas Lietuvos ir Danijos savanoriškųjų pajėgų bendradarbiavimas

2016-12-09
image

Gruodžio 6-8 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas pulkininkas Arturas Jasinskas ir jį lydinti delegacija lankėsi Danijoje. Vizito tikslas - vystyti KASP ir Danijos savanoriškųjų pajėgų (angl. „Home Guard") karinį bendradarbiavimą.

 

Vizito metu KASP delegacija susitiko su Danijos savanoriškųjų pajėgų vadu gen. mjr. Finn Winkler, lankėsi savanoriškųjų pajėgų štabe Vordingborge, pajėgų mokykloje, tarptautiniam bendradarbiavimui ir misijoms užtikrinti skirtame centre, taip pat viešėjo Danijos Fyn regiono vadavietėje ir vienoje iš savanorių kuopų.

 

Susitikimuose svečiai iš Lietuvos susipažino su dabartine Danijos savanorių rengimo sistema, savanorių pagalba civilinėms institucijoms, buvo aptartas tolimesnis dvišalis karinis bendradarbiavimas. Danijos savanorių mokykla pakvietė KASP karius dalyvauti 2017 metais vyksiančiuose kursuose. Buvo nagrinėjamos galimybės Danijos instruktoriams atvykti į Lietuvą ir prisidėti prie KASP karių, ypač jaunesniųjų vadų rengimo, sutarta aktyviau dalintis karine patirtimi.

 

KASP ir Danijos savanorių pajėgos pradėjo bendradarbiauti dar 1993 m. Tarp pirmųjų Danijoje kursus baigusių Lietuvos karių buvo ir dabartinis KASP vadas plk. A. Jasinskas. „Danijos savanoriai vertina ir brangina savo tradicijas, jų kariai savanoriai už tarnybą negauna atlygio ir tuo didžiuojasi. Jiems yra labai svarbus bendradarbiavimas su Baltijos šalimis, kuris nors ir buvo sumažėjęs, tačiau dabar vėl įgauna didesnį pagreitį," - sakė KASP vadas plk. A. Jasinskas.

 

Vizito metu KASP vadas plk. A. Jasinskas už bendradarbiavimo atnaujinimą, pristatytas iniciatyvas Danijos ir Lietuvos savanorių karinių įgūdžių tobulinime ir priimtus sprendimus dėl praktinio bendradarbiavimo įgyvendinimo buvo apdovanotas Danijos savanoriškųjų pajėgų vado medaliu „Už nuopelnus", kuris  tradiciškai yra tvirtinamas Danijos Karalienės dekretu.

 

KASP informacija ir nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media