Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vyko vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2

2016-10-25
image

Spalio 23 d. baigėsi penkias dienas Šiaurės Lietuvos regionuose vykusios Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2". Jose treniravosi vykdyti bendras užduotis Belgijos, Danijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lietuvos kariai.


Pratybose buvo vertinamas KASP rinktinės gebėjimas pagal iš anksto parengtus operacinius planus vykdyti operacijas realioje vietovėje, realiu laiku. Kariai, naudodami sprendimo priėmimo proceso procedūras, treniravosi planuoti operacijas, tobulino vadovavimo įgūdžius, koordinavo veiksmus su sąjungininkais. Pagrindinės pratybose vykdytos gynybos operacijų užduotys - atlikti pasalą, vykdyti žvalgybą ir patruliavimą.


Pagal pratybų scenarijų kariams savanoriams buvo nurodyta trikdyti priešiškų pajėgų puolimą paskirtame operacijos rajone, neleisti jiems laisvai kirsti valstybės sienos ir nevaržomai judėti teritorijoje, taip pat sudaryti sąlygas sąjungininkų pajėgoms ateiti ir pereiti į puolamuosius veiksmus.


Spalio 23 d. Panevėžyje, prie miesto savivaldybės, vyko pratybų uždarymo ceremonija. Renginio svečiai galėjo apžiūrėti pratybų dalyvių naudotą kovinę techniką ir ginkluotę, pabendrauti su kariais, buvo skaitomi pranešimai regioninio saugumo klausimais. Ceremonijoje buvo apdovanoti labiausiai pratybose pasižymėję dalyvavusių šalių atstovai.


Ceremonijos metu Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas džiaugėsi unikalia galimybe kariams savanoriams treniruotis kartu su profesionaliais ir gerai ginkluotais Belgijos rotacinių pajėgų kariais. „Pirmą kartą mūsų pajėgų kariai turėjo tokį stiprų priešininką, kuris su savo šarvuota karine technika imitavo puolamąsias pajėgas, o mūsų lengvieji pėstininkai bandė juos sustabdyti - atliko tą, ką savanorių pajėgos ir turėtų daryti įvykus realiam konfliktui", - teigė plk. A. Jasinskas.


Pagrindiniai pratybų „Tvirtas skydas 5.2" dalyviai - Vyčio apygardos 5-osios rinktinės štabas ir devynios, rinktinės sudėtyje esančios, pėstininkų kuopos, dislokuotos Panevėžyje, Pasvalyje, Kupiškyje, Anykščiuose, Rokiškyje, Utenoje ir Zarasuose. Kartu užduotis vykdė Lietuvoje dislokuotos JAV 2-503 kuopos kariai. Pratybose oponuojančias pajėgas imitavo Belgijos rotacinių pajėgų kariai. Jose taip pat dalyvavo kariai iš kitų KASP rinktinių, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir kitų Lietuvos kariuomenės dalinių. Pratybas organizavo Generolo Alfonso Ramanausko kovinio rengimo centras ir KASP štabas.


kpt. Pauliaus Babilo ir vyr. eil. Viliaus Džiavečkos nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media