Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Krašto apsaugos savanorių pajėgos minės 29-ąsias įkūrimo metines

2020-01-17
image

Sausio 17-ąją, penktadienį, Lietuvoje bus minimos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 29-osios metinės.

„Sausio laužų šviesoje, prieš 29-erius metus užgimusios KASP, tuomet (Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba – SKAT), šiandien vienija apie 5000 karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių, civilių darbuotojų. Didžioji dauguma karių savanorių yra jauni ir motyvuoti Tėvynės gynėjai, į KASP gretas įsilieję mūsų tautos laisvės idealų pakviesti. Minėdami pajėgų įkūrimo 29-ąsias metines viltingai žengiame į pajėgų trisdešimtmetį – brandos amžių,“ – sako pajėgų vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos buvo įkurtos 1991 m. po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos valdžią. Šiuo metu KASP kariai savanoriai tarnauja visoje Lietuvoje dislokuotose kuopose, taip treniruodamiesi ginti savo gimtąsias vietas, kuriose gyvena, dirba bei derina kario pareigą su civiliniu gyvenimu.

Penktadienį, 12 val. sostinės Nepriklausomybės aikštėje, esančioje prie Lietuvos Respublikos Seimo Rūmų, išsirikiuos visų šešių KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, taip pat mūsų kaimyninių šalių – Lenkijos, Estijos ir Latvijos –Savanorių pajėgų kovinių vėliavų grupės.

Ceremonijoje tradiciškai istoriniu kalaviju bus apdovanota geriausia praėjusių metų savanorių kuopa, pagerbti Garbės savanoriai, karių savanorių darbdaviai, bus padėtos gėlės prie Sausio 13-osios memorialo, paminklinio akmens savanorio Artūro Sakalausko žuvimo vietoje ir Nežinomo kareivio kapo. 29-ųjų KASP įkūrimo metinių proga iš istorinės KASP patrankos nuaidės salvės Lietuvos Respublikai, Lietuvos Respublikos kariuomenei, Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

Tylos minute bus pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas. Iškilmingoje rikiuotėje dalyvaus Seimo pirmininko pavaduotojas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, Krašto apsaugos ministras, ministerijos ir kariuomenės vadovybė, KASP vadas, kariuomenės kūrėjai savanoriai.

Jau ketvirtus metus iš eilės, minint KASP įkūrimo metines, kariai savanoriai jungiasi prie iniciatyvos „Diena su uniforma“. Jos metu kariai savanoriai darbe, laisvalaikio metu ar mokslo įstaigose dėvi kario uniformą, taip stiprindami ryšį su visuomene, skleisdami žinią apie kario tarnybą, pristatydami Savanorių pajėgas.


Šiuo metu KASP rengia karius savanorius Lietuvos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 parų per metus, dažniausiai savaitgaliais. Kariais savanoriais gali tapti Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų.

KASP informacija.

Gr. Michail Lysenko asociatyvinės nuotraukos.

 

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų 29-ųjų įkūrimo metinių minėjimo programa

 

2020 m. sausio 17 d. (penktadienis)

 

10.00–11.00 val. – Šv. Mišios Lietuvos kariuomenės pagrindinėje ordinariato Šv. Ignoto bažnyčioje.

 

12.00–12.45 val.  – Iškilminga rikiuotė Nepriklausomybės aikštėje prie LR Seimo rūmų;

 

                               Tylos minutė žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę pagerbti;

 

                              Gėlių išnešimas prie Sausio 13-osios memorialo, paminklinio akmens savanorio  Artūro Sakalausko žuvimo vietoje ir Nežinomo kareivio kapo;

 

                               Salvės iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų istorinės patrankos.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media