Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

„Europos gynėjas 2020“: Gynybos štabe vyko pratybų treniruotė

2020-02-13
image

Vasario 12–13 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vyko susitikimas su JAV organizuojamų pratybų „Europos gynėjas 2020“ (angl. „Defender Europe 2020“) dalyvausiančių šalių ir Lietuvos kariuomenės padalinių ir valstybės institucijų bei įmonių atstovais. 

Pratybose dalyvaujančių šalių – Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos – atstovai su pratybų dalyviais aptarė planuojamų pratybų kalendorių, pagrindinius renginius, taip pat karinės technikos ir karių perdislokavimą, logistinius ir medicinos pagalbos teikimo poreikius bei galimus iššūkius.

Po išsamaus pratybų eigos pristatymo su renginio dalyviais susitikęs Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Gintautas Zenkevičius pasidžiaugė karių atliktu darbu ir tuo, kad pavyko susinchronizuoti pratybų eigą ir jau dabar identifikuoti galimus iššūkius.

„Mums, Lietuvos kariuomenei, šias pratybas planuojant kartu su kitais NATO sąjungininkais, tai labai gera treniruotė, nes tokie renginiai padeda užtikrinti reikalingą pasirengimą, vykdyti priimančios šalies paramą ir sklandų jų organizavimą Lietuvos teritorijoje“, – sakė gen. mjr. G. Zenkevičius.

Lietuvos teritorijoje pratybos „Europos gynėjas 2020“ vyks nuo šių metų balandžio vidurio ir tęsis iki gegužės pabaigos. Per visą pratybų laikotarpį Lietuvos gyventojai matys dažnesnį karinės technikos judėjimą Lietuvos teritorijoje, ypač šalia vadinamojo Suvalkų koridoriaus, Marijampolės ir Alytaus regionuose. Šiose vietovėse, padedant vietos savivaldos atstovams, suplanuota ir sutarus su vietos ūkininkais, pratyboms bus panaudota beveik 21 tūkst. ha žemės, kuriuose, karinių veiksmų treniruotėse dalyvaus apie 3 tūkst. Lietuvos ir sąjungininkų karių. Dar beveik toks pat skaičius karių, treniruosis Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje ir Rukloje.

Pratyboms „Europos gynėjas 2020“ vadovaus JAV pajėgų Europoje vadavietė ir jos bus skirtos pademonstruoti Jungtinių Valstijų gebėjimą greitai dislokuoti diviziją į Europos veiksmų teatrą. Tai bus didžiausios per 25 metus karinės pratybos, kuriomis didesni nei brigada kariniai ešelonai bus patikrinti operacinio lygmens kariniuose veiksmuose.

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Viešųjų ryšių karininkas kpt. Andrius Dilda,

tel. (8 5) 219 6401, mob. 8 686 28035, el. paštas [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media