Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gynybos štabo viršininkas lankosi Ukrainoje

2019-04-12
image

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras lankosi Ukrainoje, kur dalyvavo Lietuvos krašto apsaugos ir Ukrainos gynybos ministerijos tarpusavio supratimo memorandumo pakeitimo ir Ukrainos karių pagerbimo ceremonijose, taip pat lanko ten tarnaujančius Lietuvos karius.

Lietuvos krašto apsaugos ir Ukrainos gynybos ministerijos pasirašytas protokolas dėl tarpusavio supratimo memorandumo dėl Ukrainos karių mokymo pakeitimo numato neterminuotą tarpusavio supratimo memorandumo galiojimo trukmę.

Gen. mjr. V. Vaikšnoras su delegacija aplankė Lietuvos karius, dalyvaujančius karinėje mokymo operacijoje Desnos ir Berdyčevo mokymo centruose, kur turėjo galimybę pabendrauti su kariais, susipažinti su mokymo eiga bei pasiekimais. Iš viso Lietuvos karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje dalyvauja apie 30 Lietuvos karių, kurie veda mokymus aštuoniose tarnybos vietose Šiaurės, Pietų, ir Vakarų Ukrainoje. Koviniuose veiksmuose Lietuvos kariai nedalyvauja. Karinė mokymo operacija Ukrainoje skirta Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymui. Lietuvos kariai rengia Ukrainos Sausumos pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų karius ir vienetus pagal NATO standartus veikdami vieni ir daugianacionaliniuose formatuose. Kartu su Kanados ginkluotojų pajėgų kariais Lietuvos Sausumos pajėgų kariai padeda rengti Ukrainos ginkluotojų pajėgų snaiperius.

Lietuvos kariuomenės instruktoriai nuo 2015 m. rugpjūčio mėn. dvišaliu susitarimu ir kartu su sąjungininkais padeda rengti Ukrainos sausumos pajėgų, specialiųjų operacijų, karo policijos karius. Lietuvos kariai tiesiogiai nedalyvauja kovos veiksmuose ir antiteroristinės operacijos zonose Ukrainoje. 2017 m. liepos 1 d. įsteigta Lietuvos nacionalinė karinė mokymo operacija Ukrainoje, kuriai pagal Seimo suteiktą mandatą Lietuva gali siųsti iki 60 karių. Karinė mokymo operacija Ukrainoje skirta Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymui.

Lietuva taip pat yra paskyrusi strateginio lygmens patarėją į Gynybos reformų patarėjų grupę, patariančią Ukrainos gynybos ministrui. NATO ryšių biure trečius metus dirba patarėjas puskarininkių sistemos vystymo klausimais ir patarėjas karininkų rengimo reformos klausimais, darbą pradėjęs š.m. vasario mėn.


Nuotraukos - Ukrainos gynybos ministerijos


Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Viešųjų ryšių karininkas mjr. Tomas Balkus
Tel. (8 5) 219 6401, mob. 8 686 28035, el. paštas: [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media