Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gynybos štabo viršininkas Sakartvele stebėjo pratybas “Agile Spirit 2019”

2019-08-09
image

Rugpjūčio 9 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Gintautas Zenkevičius dalyvavo Sakartvele besibaigiančių pratybų "Agile Spirit 2019" svečių dienoje. Kartu su 14 šalių atstovais jis stebėjo NATO ir Aljanso partnerių pratybų karinės operacijos demonstraciją ir apdovanojimų ceremoniją.

 

Pratybose dalyvavo kariai iš Mokymų ir doktrinų valdybos, kurie vykdė štabo karių funkcijas ir 3-jam NATO ryšių batalionui priskirti Perdislokuojamo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) kariai, kurie padėjo užtikrinti ryšį tarp padalinių. Pratybose taip pat dalyvavo LITPOLUKRBRIG štabe tarnaujantys Lietuvos kariai.

 

Liepos 27-ąją prasidėję pratybos oficaliai baigiasi jau rytoj. jose dalyvauvo daugiau kaip 3000 karių iš NATO šalių ir Aljanso partnerių: Belgijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos, JAV, Juodkalnijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Rumunijos, Sakartvelo, Turkijos ir Ukrainos. Sakaratvelo Senakio oro pajėgų bazėje treniravosi štabas, o Achalcichės rajone esančiame Orfolo ir netoli nuo Tbilisio esančiame Vaziani poligone vyko lauko taktinės pratybos. Kariai treniravosi kovoti brigados sudėtyje.

Orfolo kariniame poligone svečiams buvo demonstruojama karinė operacija remiantis išgalvotu scenarijumi. Svečiai stebėjo karių veiksmus gynyboje, atkovojant užimtus objektus ir teritoriją. Pratybose buvo naudojama pėstininkų lengvoji ir sunkioji ginkluotė: automatiniai šautuvai, kulkosvaidžiai, prieštankiniai granatsvaidžiai, artilerija, šarvuočiai, tankai ir pėstininkų kovos mašinos.

 

NATO ir Aljanso partnerių pratybų "Agile Spirit 2019" tikslas - bendrų karinių veiksmų derinimas, dalinių sąveikos planuojant ir vykdant bendras operacijas tarptautinėje aplinkoje tobulinimas. Šiomis pratybomis Sakartvelo gynybos pajėgos stiprina savo gynybinius pajėgumus, didina suderinamumą su NATO kariniais vienetais ir taip stiprina saugumą Juodosios jūros regione.


Nuotraukų aut. mjr. Tomas Balkus

 

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas mjr. Tomas Balkus
Tel. (8 5) 219 6401, mob. 8 686 28035, el. paštas: [email protected]

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media