Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KASP Dariaus ir Girėno rinktinėje – pirmoji Taktinės medicinos kurso laida!

2019-12-02
image

Lapkričio 29 d. Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dariaus ir Girėno 2-ojoje rinktinėje organizuota rikiuotė, kurios metu Taktinės medicinos kurso dalyviams įteikti kurso baigimo diplomai, pažymintys įgytą kvalifikaciją. Kurse parengti ne tik pirmieji 34 kursantai, bet ir 14 instruktorių, nuo kitų metų vasario mėnesio rengsiantys KASP šaulius gelbėtojus nuolatiniame kurse. Kurso baigimo rikiuotės metu rinktinės vado padėkomis apdovanoti geriausi kurso klausytojai.

 

Mūšio lauke sėkmingai, tinkamai ir svarbiausia laiku suteikta pirmoji pagalba parodo teikiamos pirmosios pagalbos poreikį ir kokybės svarbą. Svarbu ne tik sužeidimo vietoje išgelbėti gyvybę, bet ir sudaryti sąlygas nukentėjusiam kiek įmanoma stabilesnės būklės pasiekti gydymo įstaigą.

 

„Džiaugiuosi, kad tokią sistemą pradedame taikyti ir KASP gretose, esu tikras, kad tai ženkliai prisidės prie kovinio užduočių vykdymo," - sveikindamas kurso dalyvius teigė rinktinės vadas plk. ltn. Ričardas Stakelis.

 

Dvi savaites trukęs tarptautinis Taktinės medicinos kursas KASP vienete organizuotas pirmą kartą. Šis projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Karo medicinos tarnyba bei specialiųjų operacijų pajėgų kariais. Tai tarptautinis projektas, kuriame dalyvavo kariai iš Lietuvos ir JAV. Nuo 2020 KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-ojoje rinktinėje nuolatinis kursas, bendradarbiaujant su Karo medicinos tarnyba, bus vykdomas kiekvieną mėnesį, o į kursą klausytojus ir instruktorius deleguos visos KASP rinktinės.

 

Taktinės pagalbos nukentėjusiems mūšyje kursas (angl. Tactical Combat Casualty Care, TCCC arba TC3) - tai JAV kariuomenės sukurta taktinės medicinos sistema, kurios mokosi visi JAV kariai. Šią sistemą sėkmingai taip pat naudoja ir daugelis NATO valstybių kariuomenių, mokydamos karius pirmosios pagalbos mūšio lauke. Sėkmingo bendradarbiavimo dėka, nuo šiol ir kariai savanoriai bus rengiami pagal JAV sistemą užtikrinant Taktinės pagalbos suteikimą nukentėjusiems mūšyje.

 

KASP Darius ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės informacija.

 

Št. srž. Ramūno Kemežio nuotraukos.

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media